Україна та Білорусь визначили наукові пріоритети

ukr bilorusПід час проведення X засідання міжурядової білорусько-української комісії з питань співробітництва в області науки і технологій, що відбулося 15-16 червня в Києві, визначені пріоритетні напрямки спільної діяльності, про що повідомила прес-служба Держкомітету з питань науки і технологій Білорусі.

Серед пріоритетів для пострадянських республік названі нові матеріали та нанотехнології, оптоелектроніка, біотехнології, медицина і фармацевтика, сільське господарство та продовольство, раціональне природокористування, ресурсозбереження та захист в умовах надзвичайних ситуацій, а також лазерні, хімічні, енергозберігаючі, інформаційні та комунікаційні технології.

Відбувся Інформаційний день Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки»

NATO inf den27 травня 2016 року в рамках візиту в Україну заступника Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці, посла Соріна Дукару у Великому конференц-залі Національної академії наук України відбувся Інформаційний день наукової Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки».

Під час сесії «Програма НАТО «Наука заради миру і безпеки» в Україні: триваюче співробітництво та досягнення» заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха зробив презентацію щодо стану науки в Україні і співробітництва з Програми «Наука заради миру і безпеки». Учасники мали змогу познайомитись з основними положеннями Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки», механізмами її реалізації, практикою використання грантів НАТО для фінансування перспективних наукових досліджень з тематики безпеки, отримати практичні рекомендації щодо процедури подання проектних заявок.

Українсько-Китайське науково-технічне співробітництво в галузі ядерної енергетики

Ukraine China flags21 квітня 2016 року в будівлі Президії Національної академії наук України відбулася зустріч першого віце-президента НАН України, голови Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академіка Антона Григоровича Наумовця з делегацією компанії «Qingdao Xianchu Mechanical Equipment Co. Ltd» (КНР), очолюваною її директором паном Чень Кунь.

На зустрічі також були присутні академік-секретар Відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України, директор Інституту електродинаміки НАН України академік Олександр Васильович Кириленко, виконувач обов’язків директора Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України член-кореспондент НАН України Анатолій Володимирович Носовський і начальник Відділу міжнародних зв’язків НАН України Анатолій Святославович Мирончук.

УНТЦ: 20 років успішного науково-технічного партнерства з питань врегулювання загроз світовій безпеці

UNTC 206 квітня 2016 року у Великій залі Національної академії наук України відбулися урочистості з нагоди 20-річниці Українського науково-технологічного центру (УНТЦ).

У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха, голова Представництва Європейського Союзу Ян Томбінський, Надзвичайний і Повноважний Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Пайєтт, Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ейнулл Мадатлі, Надзвичайний і Повноважний Посол в Україні Грузії Міхеїл Уклеба, Надзвичайний і Повноважний Посол Молдови в Україні Іон Ставила.

Виконавчий Директор Українського науково-технологічного центру Кьортіс Бєлаяц зазначив, що за 20 років діяльності УНТЦ було створено стабільну фундацію, що продовжує працювати для вирішення поточних проблем і завдань світової безпеки.

За перші два роки реалізації програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» українські науковці отримали грантів на 7 мільйонів євро

Horizon 2020 projectПрограма ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» є першою європейською програмою, у якій Україна бере участь у якості асоційованого учасника. Угода про асоціацію України до програми була підписана 20 березня 2015 року та ратифікована Урядом України 15 липня 2015 року. З цього моменту українські наукові організації та окремі дослідники беруть участь у програмі, користуючись тими ж привілеями, що і країни-члени ЄС, що дозволяє значно підвищити залучення українських науково-дослідних організацій і установ до сфери європейських наукових досліджень, створити основу для структурних реформ в науково-інноваційній сфері України.

Оскільки конкурси у рамках програми оголошуються на два роки вперед, лише зараз можна підбити перші підсумки участі України. За асоційовану участь Уряд щорічно сплачує певний внесок, тому успішність українських наукових організацій та окремих дослідників становить підвищену зацікавленість.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

'ICT for Sustainability Conference', Zur…

14-12-2012 Светлана - avatar Светлана

An event entitled 'ICT for Sustainability Conference (ICT4S)'will be held from 14 to 16 February 2013 in Zurich, Switzerland.

Наші науковці на IV Innovations Forum

21-05-2013 test - avatar test

Івано-Франківським відділенням центру науково-технічної інформації було організовано поїздку науковців Прикарпатського національного університету та Івано-Франківського Національного медичного університету на  IV Innovations Forum (Rzeszow.University of Technology)

Відбулась зустріч Першого заступника Гол…

07-12-2012 Светлана - avatar Светлана

11 грудня відбулась зустріч Першого заступника Голови Держінформнауки Бориса Гриньова з представниками делегації Японії п. Якіхіде Хаяші, головним науковим співробітником Центру науково-дослідних стратегій Агентства з науки та технологій Японії та...