Україна та Білорусь визначили наукові пріоритети

ukr bilorusПід час проведення X засідання міжурядової білорусько-української комісії з питань співробітництва в області науки і технологій, що відбулося 15-16 червня в Києві, визначені пріоритетні напрямки спільної діяльності, про що повідомила прес-служба Держкомітету з питань науки і технологій Білорусі.

Серед пріоритетів для пострадянських республік названі нові матеріали та нанотехнології, оптоелектроніка, біотехнології, медицина і фармацевтика, сільське господарство та продовольство, раціональне природокористування, ресурсозбереження та захист в умовах надзвичайних ситуацій, а також лазерні, хімічні, енергозберігаючі, інформаційні та комунікаційні технології.

Відбувся Інформаційний день Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки»

NATO inf den27 травня 2016 року в рамках візиту в Україну заступника Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці, посла Соріна Дукару у Великому конференц-залі Національної академії наук України відбувся Інформаційний день наукової Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки».

Під час сесії «Програма НАТО «Наука заради миру і безпеки» в Україні: триваюче співробітництво та досягнення» заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха зробив презентацію щодо стану науки в Україні і співробітництва з Програми «Наука заради миру і безпеки». Учасники мали змогу познайомитись з основними положеннями Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки», механізмами її реалізації, практикою використання грантів НАТО для фінансування перспективних наукових досліджень з тематики безпеки, отримати практичні рекомендації щодо процедури подання проектних заявок.

Українсько-Китайське науково-технічне співробітництво в галузі ядерної енергетики

Ukraine China flags21 квітня 2016 року в будівлі Президії Національної академії наук України відбулася зустріч першого віце-президента НАН України, голови Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академіка Антона Григоровича Наумовця з делегацією компанії «Qingdao Xianchu Mechanical Equipment Co. Ltd» (КНР), очолюваною її директором паном Чень Кунь.

На зустрічі також були присутні академік-секретар Відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України, директор Інституту електродинаміки НАН України академік Олександр Васильович Кириленко, виконувач обов’язків директора Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України член-кореспондент НАН України Анатолій Володимирович Носовський і начальник Відділу міжнародних зв’язків НАН України Анатолій Святославович Мирончук.

УНТЦ: 20 років успішного науково-технічного партнерства з питань врегулювання загроз світовій безпеці

UNTC 206 квітня 2016 року у Великій залі Національної академії наук України відбулися урочистості з нагоди 20-річниці Українського науково-технологічного центру (УНТЦ).

У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха, голова Представництва Європейського Союзу Ян Томбінський, Надзвичайний і Повноважний Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Пайєтт, Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ейнулл Мадатлі, Надзвичайний і Повноважний Посол в Україні Грузії Міхеїл Уклеба, Надзвичайний і Повноважний Посол Молдови в Україні Іон Ставила.

Виконавчий Директор Українського науково-технологічного центру Кьортіс Бєлаяц зазначив, що за 20 років діяльності УНТЦ було створено стабільну фундацію, що продовжує працювати для вирішення поточних проблем і завдань світової безпеки.

За перші два роки реалізації програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» українські науковці отримали грантів на 7 мільйонів євро

Horizon 2020 projectПрограма ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» є першою європейською програмою, у якій Україна бере участь у якості асоційованого учасника. Угода про асоціацію України до програми була підписана 20 березня 2015 року та ратифікована Урядом України 15 липня 2015 року. З цього моменту українські наукові організації та окремі дослідники беруть участь у програмі, користуючись тими ж привілеями, що і країни-члени ЄС, що дозволяє значно підвищити залучення українських науково-дослідних організацій і установ до сфери європейських наукових досліджень, створити основу для структурних реформ в науково-інноваційній сфері України.

Оскільки конкурси у рамках програми оголошуються на два роки вперед, лише зараз можна підбити перші підсумки участі України. За асоційовану участь Уряд щорічно сплачує певний внесок, тому успішність українських наукових організацій та окремих дослідників становить підвищену зацікавленість.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2022
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Система Kinect, розроблена інженерами СШ…

11-06-2012 Светлана - avatar Светлана

Інженери університету штату Вірджинія в місті Шарлоттесвілль (США) створили систему з датчиків Kinect, що допоможе легко і швидко знайти розкидані по всьому будинку речі, будь то гаманець, пульт управління телевізором...

Сконструйовано безпілотного «сонячного» …

30-05-2016 Олена - avatar Олена

Сконструйовано безпілотного «сонячного» човна

Американський інженер Деймон Макміллан (Damon McMillan) сконструював унікальний транспортний засіб – безпілотного човна, який приводиться в рух спеціальним електромотором. Енергію для роботи двигуна виробляють дві сонячні батареї, розташовані у верхній...

IBM и «Ангстрем» подписали стратегическ…

01-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Опубликовано 1 ноября, 2012 - 06:27 IBM и «Ангстрем» подписали стратегические соглашения для развития технологических инноваций, включая соглашение, лицензирующее передачу технологии производства микросхем с топологическими нормами 90 нм, а также меморандум...