У Пущі-Водиці відбулась літня наукова фізична школа Малої академії наук України

MANНещодавно у Міжнародному центрі дитячої наукової творчості Національного центру «Мала академія наук України» зібралися провідні науковці та викладачі фізики київських вишів і академічних інститутів з метою донесення нових знання до обдарованих школярів.

Читати лекції юним фізикам були запрошені видатні вітчизняні науки. Серед них – член-кореспондент НАН України, завідувач відділу лазерної спектроскопії Інституту фізики НАН України, доктор фізико-математичних наук Анатолій Негрійко, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор фізичних наук Станіслав Вільчинський, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор фізико-математичних наук Валерій Погорєлов, доцент кафедри експериментальної фізики фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат фізико-математичних наук Владислав Кравченко та інші.

У літніх школах юним науковцям пропонуються три навчальні блоки – основу дослідницької діяльності з безпосереднім поглибленням знань з профільного предмета, психологічні тренінги та фахову англійську мову з вивченням наукової термінології. Кожна школа передбачає свій рівень викладання залежно від рівня підготовки дітей.

Цьогорічна фізична школа за віковою категорією була поділена на дві групи: для восьмикласників і для учнів старших класів. Тому викладачі використовували дві програми: для молодшої групи – заняття з гідроаеродинаміки, для старшої – з оптики.

У школі відпрацьовується технологія навчання учнів науковому та інженерному методам. Для цього на початку занять школярам оголошували певні завдання, які треба було вирішити, працюючи на лабораторному обладнанні. Читалися лекції з відповідних тем і проводився лабораторний практикум. А в останній день відбувся захист наукових досліджень.

Крім того, учні відвідали Головну астрономічну обсерваторію НАН України, а ввечері проводили спостереження за Сонцем за допомогою спеціального обладнання.

Мистецтву розуміння історії речей, подій, місцевості за одним камінцем чи артефактом навчав школярів завідувач лабораторії наук про Землю НЦ «МАНУ» Євген Пащенко – незмінний екскурсовод мінералогічними стежинками і маршрутами.

Перед закінченням школи її учасники мали змогу послухати старовинні і сучасні козацькі, лицарські, дідівські, богомільні пісні, псалми, канти та думи гурту «Хорея Козацька».

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Інженери створили новий біосенсор для ви…

15-06-2016 Олена - avatar Олена

Інженери створили новий біосенсор для виявлення мутацій ДНК

Біоінженери з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили електричний графеновий чіп, здатний виявляти мутації в ДНК. В першу чергу технологія призначена для застосування в медичній сфері для скринінгу онкологічних захворювань, а...

Луганська Мала академія наук відновила с…

21-11-2014 Anna - avatar Anna

У м. Рубіжне відновив діяльність один з найкращих закладів системи МАН України - Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді. Національний центр «Мала академія наук України» здійснює безпосередню підтримку та координацію...

КМУ підтримав проект Розпорядження Прези…

28-08-2014 Anna - avatar Anna

КМУ підтримав проект Розпорядження Президента України щодо призначення грантів для наукових досліджень молодих учених на 2014 рік

На засіданні Кабінету Міністрів України 27 серпня 2014 року схвалено проект Розпорядження Президента України «Про призначення грантів Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених на 2014 рік». Повідомляємо, що на...