Він нагадав, що за два роки енергоощадними стануть усі дитячі садки міста, на черзі – школи. А вже потому столиця візьметься за впровадження аналогічних технологій у всіх закладах соціального сектору, зокрема, у медичних установах. Як наголосив керівник держадміністрації, зекономлені за рахунок застосування енергоощадних технологій кошти будуть спрямовані на підвищення соціальних стандартів.
«Економія енергоресурсів через впровадження таких технологій дає можливість суттєво заощаджувати бюджетні кошти, підвищувати соціальні стандарти: покращувати харчування, утримання та оснащення закладів освіти та медицини. У цьому проекті у нас вже є партнери. Він фінансується одразу з трьох джерел. Нині впроваджуємо енергоощадні технології на двох пілотних об’єктах в Оболонському районі, але переконаний, що потреба їхнього поширення на все місто – уже давно на часі», – розповів голова КМДА.
Нині київська влада шукає ресурси для застосування енергоощадних технологій у всіх освітніх закладах. Ймовірно на це буде спрямована частина коштів, які місто отримає від продажу землі на відкритих аукціонах.
«Сьогодні змінилося законодавство, і ми поновили право проводити аукціони. Наразі готуємо перелік земельних ділянок, які можемо запропонувати офіційно та відкрито винести на аукціон. Завдяки цьому, в умовах конкуренції, ми будемо щороку отримувати суттєве надходження до міського бюджету. Я пропонуватиму міській раді розділити ці кошти на три частини: першу спрямувати на програму «Доступне житло», другу – на реанімацію житлово-комунального господарства, а третю – на будівництво, реконструкцію, капітальні ремонти і термосанацію соціальної сфери», – розповів Олександр Попов.