Про це повідомляє Бі-Бі-Сі.
"Використовуючи існуючі технології, переміщати великі маси даних дуже складно. З новою технологією ви можете використовувати швидкий пошук таким чином, що це стає економічно вигідним", - заявив Соломон Ассера, який займається нанофотонними дослідженнями в IBM.
Він роз'яснив, що під час пошуку в інтернеті запит йде до інформаційного центру, і, при цьому, потрібні дані можуть знаходитися не лише не на одному чіпі, але навіть і не в одному кластері чіпів. "Дані можуть бути розосереджені у великому інформаційному центрі. Питання полягає в тому, як з'єднати чіпи разом і зробити це швидко. Адже вам потрібно отримати результати якнайскоріше", - сказав учений.
Чіп містить певну кількість каналів - IBM не уточнює, скільки, - кожен із яких може переміщати зашифровану за допомогою світла інформацію із швидкістю 25 гігабайтів на секунду. Сполучаючи їх разом, експерти IBM домоглися того, що дані передаються у сотні разів швидше. Цього року IBM розпочала виробництво перших чіпів, створених за допомогою нанофотонної технології. Подробиці винаходу мають бути представлені на спеціалізованій виставці, яка цього тижня проходить у Сан-Франциско.
Розробники заявляють, що використання світла, а не потоку електронів, для передачі даних дає дві основні переваги. Інформацію можна відправляти на великі відстані між різними частинами серверного центру без ризику втрати даних. Крім того, зростає швидкість передачі даних, оскільки світло може переносити більше інформації за один раз за допомогою кабелю.
03:03 11.12.2012