10 автомобільних технологій, які «звалились» на нас з космосу

avtoУчені представили десять технологічних рішень, які первинно використовувались у всесвіті, але пізніше прийшли на землю з виробничою метою.

Першою серед технологій, яка прийшла з космосу, стала матерія з вогнетривкими властивостями.

Друге та третє місце в негласному рейтингу технологічних рішень посіли: проекторне скло автомобіля та механічний маніпулятор, відповідно. Ці пристрої, первинно створені для реалізації в космічних програмах, з успіхом застосовуються автоконцернами та компаніями виробничого призначення.

3. Механічні маніпулятори – робот-маніпулятор створений інженером з Канади в 1981 році для робіт в космосі. В наші дні ці роботи приносять користь в автомобільному виробництві.

4. Колесо з гнучкими елементами – NASA потребувало виробництва таких коліс для руху на будь-яких поверхнях. Пізніше ці колеса були адаптовані до земної поверхні Tweel від компанії Michelin.

5. Аерогель – його використовували для збирання космічного пилу, а зараз для термоізоляції карданного вала в Corvette C.

6. Тепловий екран із золотої фольги – як відомо золото та срібло є хорошими термоізоляторами. Спочатку NASA використовувало ці матеріали для створення ізоляційної фольги. В сучасному автомобілебудуванні для ізоляції двигунного відсіку McLaren F1.

7. GPS – був розроблений американцями для запуску супутникових систем. Зараз же майже кожен автомобіль оснащений системою GPS.

8. Паливні капсули застосовуються в космічній галузі як джерело для космічних кораблів і супутників. Автомобілі на водневому паливі також використовують паливні капсули.

9. Забірники повітря NACA були розроблені для космічних кораблів, але там вони не принесли аніякої користі. А в спортивних автомобілях вони не погано себе показали.

10. Вуглеволокно застосовували під час будівництва ракет, сьогодні широко застосовується в автомобільному виробництві.

Учені вважають, що найближчим часом космічні технології повністю замінять виробничо-технічні методики, використовувані на землі.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Учені НАНУ – про співпрацю між наукою, б…

01-03-2016 Олена - avatar Олена

Учені НАНУ – про співпрацю між наукою, бізнесом і владою

24 лютого 2016 року відбулося чергове засідання дискусійного клубу «Елітарна світлиця» з теми: «Пошуки співпраці у трикутнику «Наука – бізнес – влада»». Участь у заході взяли директор Головної астрономічної обсерваторії НАН...

“Modern Science – Moderní věda”

08-02-2016 Олена - avatar Олена

“Modern Science – Moderní věda”

Інноваційний парк «Неморос» (м. Прага, Чехія), Науково-дослідний інститут економічного розвитку (НДІЕР) та Східноєвропейський центр фундаментальних досліджень повідомляють про можливість оприлюднення наукових статей (результатів наукових досліджень) у чеському науковому виданні (журналі) “Modern...

Кафедра інформаційних систем ХНЕУ ім. С.…

28-03-2016 Олена - avatar Олена

Кафедра інформаційних систем ХНЕУ ім. С. Кузнеця приєдналася до міжнародного консорціуму університетів у галузі інформаційних систем ERCIS

Кафедра інформаційних систем ХНЕУ ім.С.Кузнеця приєдналася до міжнародного консорціуму університетів у галузі інформаційних систем ERCIS – European Research Center for Information Systems (https://www.ercis.org/). ERCIS – це дослідницька мережа, яка складається з...