На Львівщині заснували новий англомовний науково-технічний журнал «Mathematical Modeling and Computing»

Mathematical Modeling and ComputingДнями побачив світ перший номер англомовного науково-технічного журналу «Mathematical Modeling and Computing» («Математичне моделювання та інформаційні технології»). Нове видання народилося завдяки спільним зусиллям науковців Національного університету «Львівська політехніка» та Центру математичного моделювання Інституту прикладних проблем механіки і математики імені Я. С. Підстригача НАН України. Ініціаторами заснування журналу стали співробітники кафедри прикладної математики університету.

Це вже другий подібний англомовний журнал, який видає Львівська політехніка. Два роки тому в університеті започаткували видання, яке розраховане на закордонного читача і висвітлює наукову проблематику, пов’язану з хімією.

У редакційну колегію видання, яку очолив ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало, увійшли відомі вітчизняні та зарубіжні вчені дев’яти країн, зокрема, Республіки Польща, Республіки Австрія, Італійської Республіки, Сполучених Штатів Америки, Королівства Швеція, Угорщини, Казахстану. Львівську політехніку у ній представляє завідувач кафедри прикладної математики Петро Костробій, Центр математичного моделювання – Ярослав П’янило та Євген Чапля, а також Адріан Торський, який є відповідальним секретарем журналу.

Схвально відгукнувся на появу нового англомовного науково-технічного журналу президент Національної академії наук України академік Борис Патон. Він наголосив, що останнім часом розширюється представленість вітчизняних періодичних наукових видань у світі. Так, з 87 українських журналів закордонні видавництва перевидають англійською мовою 21. Ще 10 англомовних наукових журналів виходять в Україні. Це свідчить про стійку тенденцію до інтеграції українських дослідників у світову науку.

Серед авторів, котрі презентували на сторінках «Mathematical Modeling and Computing» свої наукові доробки, чимало львівських політехніків. Серед них – Мирослав Кутнів, Оксана Поздрій, Володимир Гончарук і Вероніка Дмитрук. Вона, до речі, зробила переклад і літредагування матеріалів першого номеру.

Журнал вийшов обсягом 120 сторінок і спочатку матиме періодичність два рази на рік. Паралельно створено й електронну версію видання.

За інформацією прес-служби Національного університету «Львівська політехніка»

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

28-08-2015 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 25.08.-28.08.2015 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Олексій Павленко: Розвиток агросектору в…

08-04-2016 Олена - avatar Олена

Олексій Павленко: Розвиток агросектору вимагає застосування інноваційних технологій у виробництві сільгосппродукції

Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко виступив на засіданні міністрів сільського господарства країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), яка проходить у Парижі (Франція), з темою «Нова парадигма...

Засідання з підбиття підсумків наукової …

28-01-2014 Anna - avatar Anna

Засідання з підбиття підсумків наукової та науково-технічної діяльності наукових установ та державних підприємств

29 січня 2014 року о 10:00 у приміщенні Держінформнауки за адресою: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16, відбулось Засідання з підведення підсумків наукової та науково-технічної діяльності наукових установ та державних...