Відбулася четверта (відновлена) сесія Комітету зі стандартів ВОІВ

Ukrpatent1У період з 21 по 24 березня 2016 року у м. Женева, Швейцарська Конфедерація, відбулася четверта (відновлена) сесія Комітету зі стандартів ВОІВ (КСВ), участь в якій взяла українська делегація у складі фахівців відділення нормативно-інформаційного забезпечення Укрпатенту – начальника відділу патентної інформації Оксани Пархети та головного фахівця відділу патентної документації та стандартизації Артема Кононенка.

Основними напрямками роботи КСВ є забезпечення надання інформаційних послуг в галузі інтелектуальної власності, встановлення у рамках ВОІВ тісного співробітництва між національними та регіональними відомствами з питань, пов'язаних із документацією та інформацією в галузі промислової власності, включаючи, зокрема, проведення робіт щодо перегляду та розвитку стандартів ВОІВ, що стосуються інформації у сфері інтелектуальної власності для стандартизації форм даних та носіїв.

Традиційно, учасниками заходу стали представники держав-членів ВОІВ, а також міжнародних міжурядових та неурядових організацій.

Робота проводилась у формі пленарних засідань КСВ та у рамках цільових груп з окремих питань.

Під час пленарних засідань делегати завершили розгляд низки актуальних питань, присвячених перегляду існуючих, а також розробці нових міжнародних стандартів ВОІВ. За результатами обговорень було прийнято ряд важливих рішень, зокрема прийнято:

  • зміни до стандарту ST.3, а саме, запровадження нових двобуквених кодів: “XX” – для позначення невідомих держав та інших адміністративних одиниць, та “XV” – для позначення Вишеградського патентного інституту; крім того, до тексту стандарту будуть внесені відповідні поправки у зв’язку зі зміною назви Відомства з гармонізації на внутрішньому ринку (OHIM) – починаючи з 23 березня 2016 року воно має назву “Відомство Європейського союзу з питань інтелектуальної власності” (EUIPO);
  • переглянутий текст стандарту ST.14 із змінами, що стосуються актуалізації варіантів наведення посилань в патентних документах і визначень категорій документів, що зазначаються поряд з посиланнями у звітах про пошук;
  • зміни до стандарту ST.60, зокрема, в частині актуалізації визначень деяких кодів ІНІД 890-ї серії;
  • остаточні редакції додатків V і VI до стандарту ST.96;
  • остаточну редакцію тексту рекомендацій щодо представлення переліків послідовностей нуклеотидів та амінокислот з використання XML (розширюваної мови розмітки) як стандарту ВОІВ під номером ST.26; прийнято рішення про продовження робіт з розробки рекомендацій стосовно переходу від використання стандарту ST.25 до використання нового стандарту ST.26, остаточний проект яких має бути підготовлений членами відповідної цільової групи і представлений для розгляду на наступній сесії КСВ;
  • остаточну редакцію тексту рекомендацій стосовно електронної обробки звукових торговельних марок як стандарту ВОІВ під номером ST.68.

В рамках цьогорічної сесії відбулися засідання Цільової групи з розробки нового стандарту ВОІВ для обміну даними щодо правового статусу патентів і Цільової групи з розробки нового стандарту ВОІВ стосовно представлення переліків послідовностей нуклеотидів та амінокислот з використанням XML, під час яких члени цих груп, у тому числі й представники української делегації, обговорили нагальні питання, визначилися з планами заходів та окреслили напрямки подальших робіт з розробки зазначених стандартів.

Крім того, делегатами відновленої четвертої сесії було схвалено проведення двох досліджень серед відомств промислової власності стосовно обсягу використання міжнародних стандартів ВОІВ у практиці цих відомств і стосовно систем нумерації заявок і пріоритетних заявок, які використовувалися цими відомствами в минулому, а також затверджено тексти відповідних анкет для опитування.

Участь у роботі сесії КСВ дала змогу ознайомитись з новою, актуальною інформацією у сфері патентної інформації, документації і стандартизації, обговорити з фахівцями патентних відомств багатьох країн світу питання, пов’язані з узгодженням змін та доповнень до чинних і розробленням нових міжнародних стандартів ВОІВ та подальшим їх застосуванням у державній системі правової охорони інтелектуальної власності України.

Варто зауважити, що усі пленарні засідання в рамках роботи сесії проводилися під головуванням представника національної делегації – начальника відділу патентної інформації Оксани Пархети, обраної за пропозицією ВОІВ на 3-й сесії КСВ, що свідчить про високий рівень довіри ВОІВ та позитивний імідж України у контексті роботи у подібних заходах міжнародного рівня.

За матеріалами Укрпатенту

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

April 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

2nd IEEE International Conference on Cyb…

09-02-2015 Anna - avatar Anna

2nd IEEE International Conference on Cybernetics

The biannual International Conference on Cybernetics (CYBCONF) provides a premier international forum for researchers and practitioners to report the latest innovations, summarize the state-of-the-art, and exchange ideas and advances in...

Російські компанії на виставці CeBIT-2…

08-03-2012 Светлана - avatar Светлана

Компанії-учасниці найбільшої в світі щорічної виставки досягнень IT-індустрії CeBIT намагалися знайти для себе клієнтів, розширити партнерську мережу або залучити інвестиції. Обличчям Росії на CeBIT були програми, ГЛОНАСС, наукові розробки і...

Нижегородская область: кластеры претенду…

14-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Возможности государственной поддержки инновационных кластеров в Нижегородской области обсудили на форуме «Перспективы развития инновационных кластеров в Нижегородской области», открывшемся на Нижегородской ярмарке 12 декабря.