Відбувся семінар для експертів Укрпатенту

 Ukrpatent1

8 жовтня 2015 року в Державному підприємстві "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) для експертів відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем (відділення) відбувся навчальний семінар на тему: «Врахування еквівалентних ознак під час встановлення відповідності винаходу (корисної моделі) умові новизни».

Тематика навчання наразі особливо актуальна з огляду на нагальність проблеми боротьби з т.з. патентним тролінгом з використанням патентів України на корисні моделі та потреби покращення застосування патентного законодавства України під час перевірки новизни в ході експертизи запатентованої корисної моделі на відповідність умовам патентоздатності відповідно до частини другої статті 33 Закону України "Про охорону прав на винахід і корисну модель".

Начальник відділення Федір Луценко виступив перед експертами з презентацією, у якій обґрунтовувалася правомірність положень щодо необхідності врахування еквівалентних ознак під час встановлення відповідності винаходу (корисної моделі) умові новизни, які викладені в розділі XXIV Методичних рекомендацій з окремих питань проведення експертизи заявки на винахід (корисну модель), схвалених рішенням Колегії Державної служби інтелектуальної власності України від 18.03.2014, затверджених наказом Укрпатенту від 07.04.2014 № 91 та оприлюднених на сайті Укрпатенту в розділі: «Офіційні публікації» / «Методичні та довідкові видання».

Федір Луценко дав експертам рекомендації та пояснення щодо застосування визначення еквівалентної ознаки, яке наведене в п. 24.2.3 на с. 121 Методичних рекомендацій, під час встановлення факту еквівалентності ознак винаходу (корисної моделі), новизну якого перевіряють, та ознак об’єкта, відомого з рівня техніки.

На прикладі конкретних патентів на корисні моделі, експертиза яких була проведена раніше, було показано напрацювання відділення щодо ефективного використання Методичних рекомендацій для забезпечення якісної експертизи та перешкоджання таким чином зловживанню патентним законодавством України.

Наприкінці заходу відбулася загальна дискусія учасників семінару, предметом якої стали розглянуті особливості проведення експертизи. Учасники обговорили відкриті питання врахування еквівалентних ознак під час перевірки новизни винаходів та корисних моделей і виробили спільні погляди на вирішення можливих проблем. Федір Луценко відповів на чисельні запитання експертів, поділився з присутніми власним досвідом роботи й корисними порадами щодо підвищення ефективності їхньої роботи.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

April 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Здоров’я українців залежить від впровадж…

02-12-2013 Anna - avatar Anna

Здоров’я українців залежить від впроваджен­ня розробок науковців

      Нещодавно з нагоди 95-річчя Національної академії наук відбулась Ювілейна виставка наукових досягнень. Понад 80 наукових установ стали її учасниками.  Академія презентувала більше ніж 700 науково-технічних розробок, третина з яких...

VIІI Всеукраїнський молодіжний конкурс …

25-11-2013 Anna - avatar Anna

VIІI Всеукраїнський молодіжний конкурс "Новітній інтелект України"

      VIІI Всеукраїнський молодіжний конкурс "Новітній інтелект України".       До участі в конкурсі запрошуютьсямолоді дослідники, аспіранти, студенти та просто підприємливі і соціально активні люди, небайдужі до майбутнього України, вік яких не...

Український стартап відправився в каліфо…

12-08-2014 Anna - avatar Anna

Український стартап відправився в каліфорнійський інкубатор

     Команда українського стартапу myTips пройшла відбір в бізнес-інкубатор 500 Startups в Сан-Франциско. Також проект отримав $ 75 тис. інвестицій. Тепер в myTips планують розвивати свій сервіс по створенню підказок...