У Київському планетарії відкрили виставку «Космос: машина часу»

planetariy18 березня 2015 року на честь 50-річчя виходу у відкритий космос льотчика-космонавта Олексія Леонова у Київському планетарії відкрили виставку «Космос: машина часу».

Під час прес-конференції Радник Голови ДКА України Е.І.Кузнєцов наголосив, що історія освоєння космічного простору є одним з найяскравіших розділів історії людства. Розвиток галузі відбувався у нерозривному зв'язку з досягненнями науки і техніки і значною мірою стимулював прогрес людства у багатьох сферах діяльності. Будучи лише справою відносно невеликої кількості ентузіастів першої половини ХХ ст., космонавтика стала потужною галуззю, що об’єднує індустріальні комплекси, наукові, конструкторські установи, телекомунікаційні засоби, формує інфраструктурні утворення, які найтіснішим чином вмонтовані в життя і функціонування людського суспільства.

«Важливо, що наша держава, яка стояла біля витоків космонавтики, зберегла науково-технічний потенціал і сьогодні відома у всьому світі як космічна держава, що має повний замкнутий цикл виробництва ракетно-космічної техніки» - зазначив радник Голови.

«Пусковим механізмом» виставки, яка перенесла всіх на півстоліття назад, стали сотні раритетів, що яскраво ілюструють епоху розквіту космічної ери, космічну лихоманку, що охопила людство. Космос був скрізь: на обкладинках журналів, на листівках, поштових марках, сувенірах, іграшках, у шкільних підручниках, в предметах інтер'єру, на фотографіях, в літературі, кіно, на світових подіумах.

Вперше для широкої публіки виставлена значна частина унікальної колекції, присвяченої темі космосу, яку було зібрано киянином Юрієм Шевела за три десятиліття. Також на виставці - експонати з відомого Музею космонавтики ім. С.П. Королева, що знаходиться на батьківщині Головного Конструктора у м. Житомир, вперше привезені в столицю для цього проекту. Вони яскраво окреслюють величезний внесок у розвиток світової космонавтики, зроблений українськими вченими.

Прес-служба ДКА України

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Узгоджений з Російським фондом фундамент…

15-11-2013 Anna - avatar Anna

Узгоджений з Російським фондом фундаментальних досліджень перелік наукових проектів, прийнятих сторонами до участі у спільному конкурсі НАН України та РФФД 2014 р.

Конкурс спільних українсько-білоруських …

18-02-2013 Anna - avatar Anna

Конкурс з наукових досліджень «Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України – Державний комітет з питань науки і технологій Республіки Білорусь» на 2014-2016 рр.

Програма наукових досліджень та інноваці…

18-06-2015 Anna - avatar Anna

Програма наукових досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горизонт 2020» відкриває Україні свої можливості

Молодим науковцям Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара презентували Програму наукових досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горизонт 2020», асоційованим членом якої Україна стала із березня 2015 року. Це членство дає можливість...