Просторова модуляція прискорить оптичний зв'язок в 100 та більше разів

modulacia prostirВ традиційних системах оптичних комунікацій модулюються амплітуда, фаза, поляризація та частота світла, що передається, але всі ці технології найближчим часом досягнуть межі пропускної здатності. Але світло має також «візерунок» – просторове розподілення інтенсивності, те який він має вигляд потрапляючи на екран. Такі карти інтенсивності унікальні і теж можуть бути використані для кодування інформації (Mode Division Multiplexing, MDM).

Зараз для зв’язку застосовується тільки один візерунок. Це обумовлено технічними складнощами перетворення даних в просторове розподілення та отримання їх приймаючою стороною.

В роботі, опублікованій 10 червня онлайн науковим журналом Scientific Reports, команда з ПАР та Тунісу продемонструвала мультиплексування та демультиплексування понад 100 світлових візерунків, з використанням азимутальних і радіальних ступенів свободи, що потенційно збільшує продуктивність оптичних комунікацій не менш, ніж на два порядки.

Учені використали цифрові голограмі, записані на невеликий рідкокристалічний дисплей – просторовий модулятор. Вони показали, що можливо отримати голограму, в якій закодовані понад 100 карт розподілення інтенсивності в чисельних кольорах. Крім того, кожна індивідуальна субголограма (візерунок) може індивідуально налаштовуватися для усунення оптичних спотворень із-за розбіжностей кольорів або кутів.

Наступним кроком стане демонстрація цієї технології в реальній системі комунікацій. Учені повідомили, що вже працюють над цим з комерційним партнером.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Австралійські дослідники за допомогою ма…

11-10-2012 Олена - avatar Олена

Математик Джеймс Хілл і фізик Баррі Кокс з університету Аделаїди (Австралія) адаптували спеціальну теорію відносності для опису процесів, що відбуваються на надсвітлових швидкостях, повідомляє Сomputerra.

Peugeot представила концепт водневого дв…

09-11-2015 Олена - avatar Олена

Peugeot представила концепт водневого двоколісного автомобіля

Peugeot представила концепт водневого двоколісного автомобіля, який нагадує транспорт з фантастичних фільмів. Високотехнологічна новинка називається Peugeot Ozon і невдовзі, як зазначають у компанії, має з’явитися на дорогах, передає Avtoblog. Корпус...

В Україні щорічно викидається близько 3 …

11-01-2016 Олена - avatar Олена

В Україні щорічно викидається близько 3 млн. акумуляторів для автомобільного транспорту

Щорічно в Україні викидається близько 3 млн. свинцево-кислотних акумуляторів для автомобільного транспорту. За оцінкою фахівців, з такою кількістю відпрацьованих акумуляторних батарей (АКБ) у навколишнє середовище потрапляє близько 80-90 тисяч тонн...