Рекорд швидкості наземних радіокомунікацій покращений на порядок

record skorostiКолективу учених та інженерів, що брали участь в проекті ACCESS (Advanced E Band Satellite Link Studies), удалось покращити колишнє найвище значення пропускної здатності радіоканалу в 10 разів. Вони продемонстрували бездротову передачу даних зі швидкістю 6 Гб/с на відстань 36,7 км — між 45-поверховою будівлею Uni-Center в Кельні та Фраунгоферовським інститутом високочастотної фізики та радарних технологій у Вахтберзі.

Експеримент проводився в міліметровому частотному діапазоні 71–76 ГГц, так званій смузі «E band», відведеній для наземного і супутникового зв’язку. Ключем до цього успіху стали ефективні приймачі та передавачі, реалізовані у вигляді повністю монолітно інтегрованих схем міліметрових хвиль (Monolithically Integrated Millimeter Wave Circuits, MMIC). Два інноваційних типи транзисторів для них були розроблені та виготовлені партнером програми ACCESS, Інститутом прикладної фізики твердого тіла (Fraunhofer IAF).

Для випромінювання сигналів застосовувалась гостронаправлена параболічна антена та підсилювач на базі нітриду галію. У приймачі використовувались малошумні підсилювачі з транзисторами, які складаються із шарів арсеніду галію/індію з дуже високою мобільністю електронів.

Наземні радіопередачі в смузі E-band можуть стати рентабельною альтернативою оптоволокна. Інші додатки — швидке розгортання мережевої інфраструктури в зонах стихійних лих і конфліктів, з’єднання між собою базових станцій мобільного зв’язку.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

В рамках конференции Уанета iForum пройд…

12-04-2012 Олена - avatar Олена

17 апреля в рамках самой большой конференции Уанета iForum пройдет пресс-конференция ключевых фигур украинского и российского рынка Интернет. b2blogger Поскольку iForum собирает много VIP-персон (они же спикеры в потоках), а пресс-конференция...

Вчені розробили робота, що керується дум…

03-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

КИЇВ. 30 квітня. УНН. Шведські вчені розробили робота, який за допомогою одних лише думок буде виконувати завдання паралізованих людей, повідомляють іноземні ЗМІ.

Представник Хмельницької АЕС став перемо…

20-10-2013 Anna - avatar Anna

Молодь Хмельницької АЕС цьогоріч показує гарні результати професійної майстерності у різних конкурсах. Кубок за перше місце у VI Міжнародній науково-технічній конференції молодих працівників «Молодь АЕС: безпека, наука та виробництво», яка...