В Техаському університеті розроблена «несиметрична» антена

В Інженерній школі Кокрелла Техаського університету (UT Austin) створена інноваційна конструкція антени, яка дозволяє обробляти вхідні та вихідні радіосигнали більш ефективно і без необхідності використання громіздкого та вартісного зовнішнього обладнання.

Винахід, що відкриває шлях до більш швидких, дешевих і вільних від завад телекомунікацій, автори обговорили в статті, яка вийде в березневому онлайновому випуску PNAS (Proceedings of the National Academy of Sciences).

Головна особливість нової антени полягає в порушенні природної симетрії випромінювання, чим характеризуються традиційні антени. В підручниках прийнято вважати діаграми направленості антени для випромінювання та прийому однаковими. Зруйнувавши цю взаємність, інженери UT Austin отримали можливість незалежно і з високою ефективністю управлять вихідними та вхідними сигналами.

antena nesymetrychna

Завдяки цьому можна передавати сигнал, відв’язуючись від шуму та луни, що потрапляють назад в антену, покращити швидкість і надійність цифрових радіокомунікацій, радіоінтерфейсів с всілякими датчиками.

В експериментах в антену одночасно направляли два сигнали: радіочастотний для передачі або прийому та слабкий модулюючий сигнал низької частоти, який повільно змінював властивості антени по мірі проходження по ній радіосигналу. Така модуляція порушувала симетрію між передачею і прийомом. Для деяких напрямків ефективність прийому була в сотні разів меншою, ніж передачі.

Зараз для захисту передавального тракту від потрапляння в нього прийомних сигналів використовуються магнітні ізолятори. Техаські інженери сподіваються, що їх технологія дозволить значно зменшить потребу в таких ізоляторах, що зменшить розміри і вартість телекомунікаційного обладнання. За їх прогнозами, розповсюдження цієї технології на оптичні додатки призведе до створення більш ефективних термофотоелектричних елементів для вилучення енергії з навколишнього середовища.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

У китайському бурштині знайшли комах з …

08-08-2014 Anna - avatar Anna

 У китайському бурштині знайшли комах з Прибалтики

     Вчені вперше систематично вивчили бурштин з вугільних копалень Фушунь (Китай). Виявилося, що види комах, які проживали на територіях, які сьогодні відносяться до Східної Азії, принципово не відрізняються від тих,...

Міністерство освіти і науки України веде…

31-10-2014 Anna - avatar Anna

Міністерство освіти і науки України веде боротьбу з плагіатом

 31 жовтня рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки позбавлені наукового ступеня доктора наук троє осіб. Міністерство освіти і науки вважає, що ганебна практика плагіату повинна бути викорінена з українського академічного...

Республика Коми принимает участие в прох…

03-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

26-27 апреля в Республике Коми проходят мероприятия в рамках первой Российской недели Бизнес-ангелов. Как отметил министр экономического развития Республики Коми Антон Фридман, «цель проведения недели - продемонстрировать особенности и привлекательность...