В Техаському університеті розроблена «несиметрична» антена

В Інженерній школі Кокрелла Техаського університету (UT Austin) створена інноваційна конструкція антени, яка дозволяє обробляти вхідні та вихідні радіосигнали більш ефективно і без необхідності використання громіздкого та вартісного зовнішнього обладнання.

Винахід, що відкриває шлях до більш швидких, дешевих і вільних від завад телекомунікацій, автори обговорили в статті, яка вийде в березневому онлайновому випуску PNAS (Proceedings of the National Academy of Sciences).

Головна особливість нової антени полягає в порушенні природної симетрії випромінювання, чим характеризуються традиційні антени. В підручниках прийнято вважати діаграми направленості антени для випромінювання та прийому однаковими. Зруйнувавши цю взаємність, інженери UT Austin отримали можливість незалежно і з високою ефективністю управлять вихідними та вхідними сигналами.

antena nesymetrychna

Завдяки цьому можна передавати сигнал, відв’язуючись від шуму та луни, що потрапляють назад в антену, покращити швидкість і надійність цифрових радіокомунікацій, радіоінтерфейсів с всілякими датчиками.

В експериментах в антену одночасно направляли два сигнали: радіочастотний для передачі або прийому та слабкий модулюючий сигнал низької частоти, який повільно змінював властивості антени по мірі проходження по ній радіосигналу. Така модуляція порушувала симетрію між передачею і прийомом. Для деяких напрямків ефективність прийому була в сотні разів меншою, ніж передачі.

Зараз для захисту передавального тракту від потрапляння в нього прийомних сигналів використовуються магнітні ізолятори. Техаські інженери сподіваються, що їх технологія дозволить значно зменшить потребу в таких ізоляторах, що зменшить розміри і вартість телекомунікаційного обладнання. За їх прогнозами, розповсюдження цієї технології на оптичні додатки призведе до створення більш ефективних термофотоелектричних елементів для вилучення енергії з навколишнього середовища.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

У ЖДТУ обсудили новітні IT- технології

14-09-2015 Олена - avatar Олена

У ЖДТУ обсудили новітні IT- технології

8 вересня 2015 року співробітники компанії QAP провели IT-зустріч в Житомирському державному технологічному університеті. У заході брали участь студенти факультету інформаційно-комп’ютерних технологій. Основною темою обговорення було розкриття безмежних можливостей FrontEnd розробки...

Иркутская область: молодые инноваторы по…

14-09-2012 Светлана - avatar Светлана

Впервые в Иркутской области пройдет финал программы «Участник молодежного научно-инновационного конкурса» («УМНИК»). Лучшие проекты участников программы «УМНИК» будут представлены на конференции «Молодые. Инновационные. Креативные», которая состоится 20 сентября в рамках...

Міністерство освіти і науки спільно з Єв…

02-07-2015 Anna - avatar Anna

Міністерство освіти і науки спільно з Європейською Комісією провели робочий семінар по програмі Горизонт 2020

Нещодавно відбувся робочий семінар під назвою «Горизонт 2020: подальші кроки, можливості та виклики», організований МОН спільно з Європейською Комісією. Під час заходу європейські гості презентували українським науковцям та підприємцям нові можливості,...