Учені створили невидиму сітку для антен

Учені Чжецзянського університету та Массачусетського технологічного інституту створили металічну сітку, яка також проникна для електромагнітного випромінювання певної частоти, як і повітря. Результати дослідження були опубліковані в журналі Proocedings of the National Academy of Sciences.

Дослідники, спираючись на аналітичні висновки, а також використовуючи програму-симулятор CST Microwave Studio, дозволили описати форму, яка надає матеріалу рекордно низькі амплітуди розсіювання, іншими словами, фізичні властивості розсіяного випромінювання будуть мало відрізнятися від випромінювання, що входить в матеріал.

Гофрована форма дозволяє вирівнювати частоти розсіяних хвиль всередині матеріалу. Це досягається завдяки тому, що дроти складаються з двох типів циліндрів різного діаметра і довжини, які чергуються один з одним, як намистини. Об’єкт з гофрованих дротів а ні відбиває, а ні переломлює випромінювання під будь-яким кутом падіння у вільному просторі.

sitka nevydyma

 

Новий матеріал може бути придатним для створення захисних куполів для антен. Wikimedia Commons

Учені створили зразок матеріалу, який складався з сітки з’єднаних між собою мідних кубиків, поміщеної між двома діелектричними шарами полісульфону. Товщина листа досягала 7 міліметрів. Щоб зробити сітку, учені спочатку роздрукували на 3D-принтері пластикову модель сітки. Потім за допомогою процесу напилювання металу на пластик наносився шар мідної плівки в 50 мікрометрів. Для демонстрації невидимості на мікрохвильовій частоті металічна сітка була поміщена поблизу монопольної антени на відстані в 20 міліметрів. В антенну подавався широкосмуговий сигнал, по іншу сторону сітки розташовувалась прийомна антена, яка реєструвала розповсюдження випромінювання.

Результати дослідження показали, що випромінювання частотою в 10,4 гігагерц розповсюджувалось без перешкод, і при цій частоті сітка мала електромагнітні властивості, подібні властивостям повітря. Амплітуди розсіяних хвиль були меншими 1 децибела. Той же результат був отриманий, коли застосовувалось декілька шарів сітки. При цьому простий шар полісульфону тої ж товщини в 7 міліметрів викликав сильне розсіювання випромінювання.

Для створення невидимих об’єктів використовуються метаматеріали — матеріали, які складаються з декількох шарів різних речовин. Це надає метаматеріалам певних оптичних властивостей, які дозволяють змінити шлях електромагнітних хвиль, спрямовуючи їх в обхід замаскованого об’єкта. В 2008 році група з Каліфорнійського університету в Беркли домоглась тривимірної невидимості, створивши сітку з метаматеріалів, яка не відбиває і не поглинає світлові промені.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Британия назвала лучших инноваторов 2012…

03-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Сайт Управления интеллектуальной собственностью Британии опубликовал рейтинг британских инноваторов 2012 года.

Радіоастрономічний інститут НАН України …

09-07-2014 Anna - avatar Anna

Радіоастрономічний інститут НАН України і Центр космічних досліджень Польської академії наук підписали довгострокову Угоду про науково-технічну співпрацю, спрямовану на розвиток наукової, інноваційної і технологічної діяльності обох сторін у галузі наукового...

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №11-12 (2013)

29-03-2013 Олена - avatar Олена

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №11-12 (2013)

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №11-12 (2013) СКАЧАТИ Видання «Наука сьогодні». Періодичність: двічі на місяць. Метою журналу є забезпечення оперативною інформацією про події, здобутки, досягнення у сфері фундаментальних і прикладних наук, високих технологій як...