Нещодавно у Відкритому Міжнародному Університеті соціальних досліджень Гвідо Карлі (LUISS Guido Carli Free International University for Social Studies, Italy) відбувся семінар, присвячений питанням підвищення якості освіти в галузі інформаційних систем.
Зустріч партнерів із провідних європейських та українських університетів відбулася в межах міжнародного проекту ERASMUS+ MASTIS «Створення сучасної магістерської програми в галузі інформаційних систем», 561592-EPP-1-2015-1- FR-EPPKA2-CBHE-JP, національним координатором якого є ХНЕУ імені С Кузнеця.
Проведений семінар, який є частиною діяльності в межах першого робочого пакету проекту MASTIS, було спрямовано на виявлення існуючих освітніх шляхів і підходів, що використовуються для навчання магістрів в області інформаційних систем (ІС) в країнах-партнерах проекту, з метою їх гармонізації та розповсюдження провідного досвіду. Крім того, особливу увагу було приділено ознайомленню з підходами та представленню результатів щодо дослідження потреб сучасного ринку праці в спеціалістах в області ІС та проведення аналізу вимог зацікавлених сторін до магістрів із метою перегляду поточного профілю компетентностей та навчальних програм.
Представники університетів-партнерів та професійних асоціацій Франції, Німеччини, Італії, Литви, Норвегії, Швеції, Словенії, України та Чорногорії, працювали протягом трьох днів. У ході консорціуму презентації результатів роботи чергувались з інтерактивними тренінгами. Обговорення та дискусії були зосереджені на вимогах до компетентністного профілю магістра, навчальних дисциплін, що забезпечують досягнення результатів навчання, а також на питаннях стосовно існуючих практик і потреб у підготовці ІТ-фахівців у різних країнах.
Робота семінару розпочалася з аналізу вимог ринку праці до магістра в області ІС. Зростаюча поширеність цифрових технологій зумовлює необхідність зміни способів оброблення інформації та управління бізнесом, які використовують сучасні організації. Одним з партнерів проекту – AICA (Associazione Italiana per l'Informatica ed il Calcolo Automatico) було проілюстровано можливості електронної платформи e-CF для розроблення анкети для збору даних від роботодавців України та Чорногорії.
Увагу було зосереджено на аналізі існуючих програм та навчальних дисциплін в області інформаційних систем, які зібрані на порталі Eduglopedia. Зокрема, була відзначена необхідність у впровадженні міждисциплінарних навчальних дисциплін, які охоплюють як технічні, так й управлінські підходи до розроблення та впровадження інформаційних систем.
Наступна тема, яка набула широкого обговорення під час семінару, була присвячена використанню освітніх інновацій та модернізації методів навчання. В ході семінару було представлено та обговорено досвід інноваційних освітніх практик з управлінської, технологічної, педагогічної і дидактичної точок зору. У зв'язку із цим, команда LUISS представила новітні ініціативи, пов'язані з використанням інструментів і цифрових платформ для спільного навчання та розвитку відкритих онлайн курсів. Жваве обговорення викликала така інноваційна освітня технологія, як трансформативне навчання, презентована запрошеним професором Marlei Pozzebon до LUISS з університету Монреаля (HEC Montreal and FGV San Paolo). Цей освітній підхід було апробовано на практиці за допомогою інтерактивного сеансу, в якому представники консорціуму університетів-партнерів намагалися трансформувати навчальний план своїх курсів.
На семінарі були представлені презентації учасників консорціуму, що відповідають за робочі пакети підготовчої стадії проекту. Також були обговорені питання щодо подальшої взаємодії у підготовці навчального плану магістрів з інформаційних систем, проектного та фінансового менеджменту проекту.
Контактна інформація:
Генеральний менеджер проекту: проф. Жан-Юг Шоша, координатор, Університет Ліон-2,
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,
телефон +33 6 78 98 12 06.
Координатор проекту в Україні: проф. Золотарьова І.О., Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця,
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,
телефон +380577020202.
За інформацією ХНЕУ імені Семена Кузнеця