Згідно чинного законодавства наукове відкриття – це встановлення раніше невідомих закономірностей, властивостей та явищ матеріального світу, які вносять докорінні зміни у рівень пізнання.
Вперше за всю 40-річну історію існування Івано-Франківського Національного університету нафти і газу проф. Е.Д. Кузьменком, проф. Є.І. Крижанівським, проф. О.М. Карпенком, О.М. Журавлем зроблено наукове відкриття "Закономірний зв'язок між величинами ймовірностей виникнення зсувів і зсувної небезпеки при комплексному впливі природно-техногенних факторів", на яке виданий диплом Міжнародної Академії авторів наукових відкриттів і винаходів № 310 від 21.08.2006 р. Автори встановили раніше невідомий зв’язок між явищами і властивостями матеріального світу, інакше кажучи, новий закон розвитку матеріального світу.
Відкриття відноситься до наук про Землю (інженерної геології, геоекології, геоінформатики) і полягає у встановленні невідомої раніше й об'єктивно існуючої закономірності виникнення або активізації зсувних явищ при одночасному комплексному впливі просторових і тимчасових природно-техногенних факторів.
Автори на прикладі Карпатського регіону виконали комплексні дослідження впливу відомих просторових і часових факторів (геологічних, геоморфологічних, геофізичних, ландшафтних, метеорологічних, сейсмічних) на утворення або активізацію зсувів.
Наукове й практичне значення відкриття важко переоцінити. Воно полягає в тому, що встановлення основних факторів зсувоутворення й умов їхнього впливу на активізацію зсувів, дозволяє створити аналітичну геоінформаційну систему просторово-часового прогнозування зсувних процесів на багато років вперед. Такий прогноз, наприклад, є фактором забезпечення надійної експлуатації трубопроводів, прокладених у гірській місцевості. Дипломи, а також почесні медалі ім. П. Капиці та ім. А. Нобеля авторам на святкуванні Дня університету, в урочистій обстановці вручив виконавчий директор Асоціації наукових відкриттів України В.А.Іванов. Авторів тепло привітали ректорат, колеги – науковці, студентська молодь, гості.