В Інституті зрошуваного землеробства відбулась Міжнародна науково-практична конференція з питань вирощування посухостійких культур в умовах змін клімату в Південному регіоні

 NAAN klimat

26 серпня 2015 року в Інституті зрошуваного землеробства НААН (далі Інститут) відбулася Міжнародна науково-практична конференція з питань вирощування посухостійких культур в умовах змін клімату в Південному регіоні. У заході взяли участь представники органів державного управління, науковці, іноземні фахівці та українські товаровиробники.

Учасники заходу оглянули демонстраційні ділянки Інституту з вітчизняними й іноземними сортами та гібридами сорго, проса і соняшника, а також посіви пізніх і післяжнивних культур на зрошенні. Завідувач лабораторії неполивного землеробства Інституту Коваленко А.М., на демонстраційному полігоні розповів учасникам конференції про особливості технології вирощування сорго, розробленої в Інституті. Були оглянуті сорти і гібриди сорго Генічеської ДСГДС, Синельниківської ДСГДС Інституту сільського господарства степової зони НААН та Селекційно-генетичного інституту – Національного наукового центру насіннєзнавства та сортовивчення.

На конференції представники компаній «RAGT-семенс» (Франція) – Хмарський М.І., «Адванта-сідінтернешнл» (Індія) – Житнецький К.В., «Річардсон» (США) та «Кейджо» (США) – Луцько Г.П. презентували гібриди сорго.

Лавриненко Ю.О., заступник директора з наукової роботи Інституту зрошуваного землеробства НААН, член-кореспондент НААН у своєму виступі зазначив, що при кліматичних кризах зростає роль розміщення посівів ярих зернових культур у регіонах з урахуванням їх агробіологічних особливостей. Він загострив увагу на тому, що структура посівних площ повинна бути головним фактором регулювання водного режиму, в якій необхідно збільшити частку посухостійких культур та оптимізувати площу пару.

Головний науковий співробітник Інституту сільського господарства степової зони Краснєнков С.В. проаналізував стан вирощування посухостійких культур за останні роки в Україні.

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Степанова М.М. розповіла про поширення сорго в господарствах Херсонської області, відзначила значне коливання площ його посівів у зв'язку з істотними змінами погодних умов у весняний період та поділилася з учасниками пропозицією щодо експорту сорго.

Учасники конференції оглянули виробничі посіви сорго в СП "Херсонагроінвест", які представив директор підприємства Костяк М.М., а головний агроном Полтавський О.Г. розповів про особливості вирощування сорго в Херсонській області. Про особливості гібридів і технологію їх вирощування розповів експерт з агрономічних питань компанії "RAGT-семенс" - Хмарський М.І. Головний агроном ТОВ "Вікторія" Сивачок М.А. поділився досвідом вирощування сорго в Миколаївській області.

Під час конференції були розглянуті основні елементи технології вирощування сорго, вибір сорту або гібриду, за конкретних умов, що складаються. Загалом, кожен виступаючий надав корисну й актуальну інформацію учасникам заходу.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Розвиток українсько-російського співробі…

25-01-2012 Олена - avatar Олена

25 січня 2012 р. під головуванням президента Національної академії наук України академіка НАН України Бориса Євгеновича Патона відбулась українсько-російська нарада, присвячена розвитку співробітництва у галузі ядерної медицини.

Українські та російські науковці створюю…

04-12-2013 Anna - avatar Anna

Науковці Інституту фізики Національної академії наук України разом із своїми колегами з Фізичного інституту ім. Лєбєдєва Російської академії наук працюють над створенням молекул, які слугуватимуть окремими деталями комп'ютера.

Профільний парламентський Комітет підтри…

18-02-2016 Олена - avatar Олена

Профільний парламентський Комітет підтримав законопроект «Про ратифікацію Протоколу про внесення поправок до Угоди про створення Українського науково-технологічного центру»

17 лютого 2016 року під час чергового засідання Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха представив законопроект «Про ратифікацію Протоколу про внесення...