В Інституті зрошуваного землеробства відбулась Міжнародна науково-практична конференція з питань вирощування посухостійких культур в умовах змін клімату в Південному регіоні

 NAAN klimat

26 серпня 2015 року в Інституті зрошуваного землеробства НААН (далі Інститут) відбулася Міжнародна науково-практична конференція з питань вирощування посухостійких культур в умовах змін клімату в Південному регіоні. У заході взяли участь представники органів державного управління, науковці, іноземні фахівці та українські товаровиробники.

Учасники заходу оглянули демонстраційні ділянки Інституту з вітчизняними й іноземними сортами та гібридами сорго, проса і соняшника, а також посіви пізніх і післяжнивних культур на зрошенні. Завідувач лабораторії неполивного землеробства Інституту Коваленко А.М., на демонстраційному полігоні розповів учасникам конференції про особливості технології вирощування сорго, розробленої в Інституті. Були оглянуті сорти і гібриди сорго Генічеської ДСГДС, Синельниківської ДСГДС Інституту сільського господарства степової зони НААН та Селекційно-генетичного інституту – Національного наукового центру насіннєзнавства та сортовивчення.

На конференції представники компаній «RAGT-семенс» (Франція) – Хмарський М.І., «Адванта-сідінтернешнл» (Індія) – Житнецький К.В., «Річардсон» (США) та «Кейджо» (США) – Луцько Г.П. презентували гібриди сорго.

Лавриненко Ю.О., заступник директора з наукової роботи Інституту зрошуваного землеробства НААН, член-кореспондент НААН у своєму виступі зазначив, що при кліматичних кризах зростає роль розміщення посівів ярих зернових культур у регіонах з урахуванням їх агробіологічних особливостей. Він загострив увагу на тому, що структура посівних площ повинна бути головним фактором регулювання водного режиму, в якій необхідно збільшити частку посухостійких культур та оптимізувати площу пару.

Головний науковий співробітник Інституту сільського господарства степової зони Краснєнков С.В. проаналізував стан вирощування посухостійких культур за останні роки в Україні.

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Степанова М.М. розповіла про поширення сорго в господарствах Херсонської області, відзначила значне коливання площ його посівів у зв'язку з істотними змінами погодних умов у весняний період та поділилася з учасниками пропозицією щодо експорту сорго.

Учасники конференції оглянули виробничі посіви сорго в СП "Херсонагроінвест", які представив директор підприємства Костяк М.М., а головний агроном Полтавський О.Г. розповів про особливості вирощування сорго в Херсонській області. Про особливості гібридів і технологію їх вирощування розповів експерт з агрономічних питань компанії "RAGT-семенс" - Хмарський М.І. Головний агроном ТОВ "Вікторія" Сивачок М.А. поділився досвідом вирощування сорго в Миколаївській області.

Під час конференції були розглянуті основні елементи технології вирощування сорго, вибір сорту або гібриду, за конкретних умов, що складаються. Загалом, кожен виступаючий надав корисну й актуальну інформацію учасникам заходу.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

March 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Дослідники IBM створили найменший у світ…

13-01-2012 Олена - avatar Олена

Корпорація IBM повідомила про значне досягнення в області зберігання інформації. Після п'яти років наукових робіт дослідницькому підрозділу IBM вдалося значно скоротити кількість атомів, використовуваних пристроями зберігання даних для "запам'ятовування" одного...

Дайджест новин у сфері науки та інноваці…

13-03-2013 Олена - avatar Олена

Дайджест новин у сфері науки та інновацій за 06-13.03.2013 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Plastic Logic и РОСНАНО показали гибкую …

18-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Stfw.Ru: Британская компания Plastic Logic и небезызвестная российская РОСНАНО провели интересную демонстрацию в рамках Technology Open Day.