Чіп прискорить вибір роботом шляху руху в 10 тис. разів

RobonautВ заздалегідь відомих умовах, наприклад, на виробничому конвеєрі, роботи здатні рухатися набагато швидше людей, але там, де кожен рух вимагає зондування навколишнього простору та вибору траєкторії в обхід перешкод, машини суттєво уступають людині, яка робить це практично інтуїтивно.

Зменшити розрив повинен новий процесор, створений інженерами Університету Дюка в Північній Кароліні. Він дозволяє роботам виконувати планування рухів в 10 тис. разів скоріше, ніж традиційними програмними методами, і витрачає на це менше енергії.

Запропонована технологія розділяє простір, крізь який буде переміщуватися маніпулятор робота, на невеликі елементарні об’єми, вокселі. Вони скануються масивом камер, що реєструють наявність стаціонарних або рухомих об’єктів. Ця інформація передається в спеціалізований процесор, який має безліч однотипних логічних схем, кожна з яких представляє один воксель і опитує його статус: зайнятий він чи ні.

В результаті, замість того, щоб витрачати хвилини на виконання розрахунків можливого зіткнення для кожного вокселя, ця технологія може перевіряти безліч потенційних траєкторій в реальному часі і знаходить найкоротший і самий безпечний шлях, витрачаючи при цьому в 30 разів менше енергії.

Система планування рухів робота буде представлена на конференції 2016 Robotic Science and Systems в Мічіганському університеті.

Автори сподіваються, що їх розробка буде мати багато різноманітних практичних додатків і вже заснували стартап Realtime Robotic, який займеться її подальшим розвитком та комерційним просуванням.

Відео https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ng6zy7hI64A

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

January 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

ФИАН представил свои разработки на самми…

28-09-2012 Светлана - avatar Светлана

Со 2-ого по 9-ое сентября на острове Русский в Приморье проходит неделя саммита АТЭС (Азиатско-Тихоокеанского экономического содружества). В рамках саммита стартовала научно-техническая выставка «История русских инноваций», одну из ключевых позиций...

Сколково и предприятия Белоруссии создад…

05-06-2012 Светлана - avatar Светлана

В инновационном центре выразили готовность работать 26 международных коллективов ученых и разработчиков.

Регіональна науково-практична конференці…

12-03-2014 Anna - avatar Anna

Регіональна науково-практична конференція «Методологічні питання трансферу технологічних інновацій в АПВ»

26 березня 2014 р. в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН відбудеться регіональна науково-практична конференція «Методологічні питання трансферу технологічних інновацій в АПВ». Передбачені титульні і стендові доповіді, робочі виступи....