Австралійські дослідники Аделаідського університету розробили метод введення в скло випромінюючих світло частинок, що дозволяє зберігати всі їх унікальні властивості. Таке гібридне скло залишається прозорим і може набувати різні форми, включаючи надтонкі оптичні волокна.
Стаття про це досягнення, що створює передумови для всіляких додатків, від 3D-дисплеїв до дистанційних датчиків випромінювання, була підготовлена в кооперації з університетами Мельбурна і Маккуорі (Сідней) та опублікована он-лайн в журналі Advanced Optical Materials.
На відміну від попередніх методик, в яких люмінесцентні наночастинки вирощувались безпосередньо у склі, запропоноване в цій роботі пряме легування дозволяє синтезувати їх окремо, а потім рівномірно розподіляти в об’ємі скла.
Цей метод був продемонстрований для так званих апконверсійних наночастинок (таких, які перевипромінюють фотони з підвищенням частоти), але автори вважають, що їх підхід прямого легування можна узагальнити на інші наночастинки з цікавими фотонними, електронними та магнітними властивостями.