Іспанці створили міцний біопластик із сільськогосподарських відходів

biopackages seloВчені з Іспанії розробили міцний біопластик з сільськогосподарських відходів та нано-елементів.

Новий біоматеріал створили у рамках європейського дослідницького проекту Dibbiopack, передає Euronews.

Як зазначають розробники, біополімери з сільськогосподарських відходів змішують з нано-елементами і плавлять при температурі 200°C.

«Поєднання цих компонентів робить новий біопластик надійним, а також надає йому інших корисних особливостей, - розповідають дослідники. - Наприклад, наноглина дозволяє сформувати велику площу тонкої плівки товщиною один нанометр, яка може бути надійним захисним покриттям».

Як зазначає промисловий інженер технологічного центру AITIIP Лідія Гарсія, головна інновація полягає у застосуванні отриманих з біомаси та цукру біополімерів, які піддаються біологічному розпаду.

«Нанокомпоненти підвищують механічну міцність біопластика, а також краще захищають вміст контейнера від кисню, - пояснює фахівець. - Біопластик, якому ми, приміром, надаємо антимікробних властивостей, можна використовувати у медицині».

Досі недостатньо пластичні біоматеріали були несумісні з сучасними лініями виробництва, а виготовлені з них контейнери - нездатні захистити харчові, косметичні або фармацевтичні продукти від псування, зазначають фахівці.

«Запропоновану суміш можна виробляти у промислових масштабах тим же способом, що і звичайний пластик, - наголошують в AITIIP. – Новий біопластик підходить для звичайних формувальних машин та створення необхідної форми упаковки».

Так, наприклад, ємності для косметики ллються під тиском: промисловий пристрій впирскує рідкий пластик у сталеву прес-форму під тиском до 85 тонн, минає 30 секунд - і полімер твердне.

Крім того, додаючи сенсори та комунікаційні компоненти, дослідники намагаються зробити екологічну упаковку ще й «розумною». Приміром, розміщена на біорозкладаній пляшці дуже чутлива до кисню пластикова плівка змінить колір і сповістить споживача про те, що вміст ємності став непридатним до вживання.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

September 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Прес-конференція: "Інноваційні техн…

22-09-2014 Anna - avatar Anna

19 вересня 12-00 відбулася прес-конференція на тему: «Інноваційні технології в реабілітації потерпілих АТО». Організатор: Громадська організація «Жіноча Сотня Запоріжжя». Учасники: Ольга Богомолець - Заслужений лікар України, радник Президента України; Віталій Андронатій -...

Україна приєдналася до Міжнародного аген…

21-01-2016 Олена - avatar Олена

Україна приєдналася до Міжнародного агентства з ВДЕ IRENA

Урядовий комітет з питань економічного розвитку та європейської інтеграції схвалив проект розпорядження про приєднання України до Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA, повідомляє Держенергоефективності України. За словами голови Держенергоефективності...

Від інновацій до комерціалізації: досвід…

01-06-2012 Светлана - avatar Светлана

  Міжнародний форум 24–25 травня у Львові відбувся Міжнародний форум інвестицій та інновацій, до якого долучились і політехніки: виступили з доповідями та отримали відзнаки як переможці конкурсу наукових проектів.