Іспанці створили міцний біопластик із сільськогосподарських відходів

biopackages seloВчені з Іспанії розробили міцний біопластик з сільськогосподарських відходів та нано-елементів.

Новий біоматеріал створили у рамках європейського дослідницького проекту Dibbiopack, передає Euronews.

Як зазначають розробники, біополімери з сільськогосподарських відходів змішують з нано-елементами і плавлять при температурі 200°C.

«Поєднання цих компонентів робить новий біопластик надійним, а також надає йому інших корисних особливостей, - розповідають дослідники. - Наприклад, наноглина дозволяє сформувати велику площу тонкої плівки товщиною один нанометр, яка може бути надійним захисним покриттям».

Як зазначає промисловий інженер технологічного центру AITIIP Лідія Гарсія, головна інновація полягає у застосуванні отриманих з біомаси та цукру біополімерів, які піддаються біологічному розпаду.

«Нанокомпоненти підвищують механічну міцність біопластика, а також краще захищають вміст контейнера від кисню, - пояснює фахівець. - Біопластик, якому ми, приміром, надаємо антимікробних властивостей, можна використовувати у медицині».

Досі недостатньо пластичні біоматеріали були несумісні з сучасними лініями виробництва, а виготовлені з них контейнери - нездатні захистити харчові, косметичні або фармацевтичні продукти від псування, зазначають фахівці.

«Запропоновану суміш можна виробляти у промислових масштабах тим же способом, що і звичайний пластик, - наголошують в AITIIP. – Новий біопластик підходить для звичайних формувальних машин та створення необхідної форми упаковки».

Так, наприклад, ємності для косметики ллються під тиском: промисловий пристрій впирскує рідкий пластик у сталеву прес-форму під тиском до 85 тонн, минає 30 секунд - і полімер твердне.

Крім того, додаючи сенсори та комунікаційні компоненти, дослідники намагаються зробити екологічну упаковку ще й «розумною». Приміром, розміщена на біорозкладаній пляшці дуже чутлива до кисню пластикова плівка змінить колір і сповістить споживача про те, що вміст ємності став непридатним до вживання.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

February 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Українські вчені підвищують ефективність…

02-11-2015 Олена - avatar Олена

Українські вчені підвищують ефективність сонячних панелей за кордоном

Вчені Чернігівського державного технологічного інституту у співпраці з естонцями розробили модульні перетворювачі для фотоелектричних панелей, здатні суттєво підвищити ефективність системи під час затінення та змінних погодних умов. Як зазначає Олександр Велігорський,...

У Сумському НАУ відбулась виставка-ярмар…

11-09-2015 Олена - avatar Олена

У Сумському НАУ відбулась виставка-ярмарок «Життя в стилі Еко»

5 вересня 2015 року у Сумському національному аграрному університеті відбулась виставка-ярмарок «Життя в стилі Еко: Сумщина – 2015». Під час виставки проводилися наукові заходи: семінари, круглі столи, майстер-класи від провідних...

Мала академія наук України співпрацювати…

11-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

14 травня 2012 року до Києва завітає подружжя видатних німецьких науковців Ервін Неер – біофізик, лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини та його дружина Єва-Марія Неер – учена в...