Українські вчені створили енергоефективні "вуглецеві соти"

vuglecevi sotyУкраїнські науковці створили енергоефективні тривимірні "вуглецеві соти", які можуть зробити переворот у сфері водневих автомобілів і електроніки майбутнього.

Нову модифікацію вуглецевого волокна винайшли і протестували харківські вчені Ніна Крайнюкова з Фізико-технічного інституту низьких температур НАН України і Євген Зубарєв з Фізико-технічного факультету ХПІ, передає ЛІГАБізнесІнформ, посилаючись на один з найпрестижніших у світі журналів з фізики Physical Review Letters.

Як пояснює видання, вуглецеві соти здатні зберігати велику кількість газу і рідини у своїй тривимірній структурі. Їх можна використовувати як легке, енергоефективне паливне сховище, "паливний бак для водню".

"На даному етапі говорити про швидке комерційне застосування ще рано, ми зробили тільки перший крок, - говорить Ніна Крайнюкова. - Подальша робота буде проходити у кооперації з зарубіжними вченими, які мають набагато кращу технічну базу для досліджень".

Вивчати структуру сполук вуглецю з дуже високою, практично атомарною роздільною здатністю винахідниці дозволив електронний мікроскоп Євгена Зубарєва, який був залучений до проекту десять років тому.

"Крайнюкова спочатку працювала над властивостями абсорбції інертних газів (криптон, аргон) і побачила, що плівки волокна, які синтезуються, мають дуже високу ємність, - згадує вчений. - Це було дивно".

Нова технологія, впевнений Євген Зубарєв, може вирішити проблему зберігання водню.

"Ефективне зберігання і транспортування водневого газу залишаються ключовими перешкодами для його використання як поновлюваного джерела палива", - пишуть експерти Physical Review Letters. Міністерство енергетики США не перший рік намагається підштовхнути вчених до розробок, які дозволять знизити витрати на купівлю та експлуатацію автомобілів на базі водневого двигуна.

Разом з тим, для відкриття українських вчених існує ще одна широка сфера застосування -мікроелектроніка.

"Якщо заповнити "соти" різними металами і неметалами, спектр електричних і магнітних властивостей буде дуже широким", - розповідає Ніна Крайнюкова.

Примітно, що ще одна команда вчених з Харківського фізико-технічного інституту кілька років працює над технологією, яка дозволить робити 3D-друк деталей з використанням графена. Фінансує проект американська компанія American Graphite Technologies Inc., яка нещодавно продовжила контракт з групою науковців ще, як мінімум, на півроку.

"Сьогодні ми намагаємося створити технологію графенового 3D-друку на нановуглецевому матеріалі, - розповідає куратор проекту, науковий співробітник інституту Дмитро Виноградов. – Такий винахід відкриє необмежені можливості для застосування - гаджети, мобільні телефони, побутова електроніка».

У разі успіху всі інтелектуальні права на інновацію залишаться за американцями.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

IBM приблизилась к созданию инновационны…

29-10-2012 Олена - avatar Олена

 Опубликовано 30 октября, 2012 - 00:00 Ученые из IBM заявили о совершении прорыва в области производства полупроводников. Как говорится в пресс-релизе, инженерам компании впервые удалось уместить на поверхности одной кремниевой пластине...

Голова Комітету з питань промислової пол…

15-04-2015 Anna - avatar Anna

Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк презентував законодавчі досягнення, спрямовані на інноваційне зростання України, в рамках експертної дискусії на тему «Інноваційний шлях в майбутнє: від сировинної до hi-tech к

Експертна дискусія була організована Асоціацією «Інноваційний розвиток України». Зокрема, народний депутат розповів про прийняття Верховною Радою України пакету законопроектів щодо проведення в Україні масштабної енергомодернізації, над яким працював Комітет з...

У Донецьку проведено науково-методичний …

02-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

2 листопада На базі Інституту післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівників Університету менеджменту освіти НАПН України (м. Донецьк) відбувся галузевий науково-методичний семінар «Впровадження інновацій у професійну підготовку фахівців машинобудівної галузі»