Сингапурці розробили мікрорадар для дронів

Дослідники Наньянського технологічного університету в Сингапурі розробили мікрорадар із синтезованою апертурою, який можна буде встановлювати на невеликі безпілотні літальні апарати. Як пише Aviation Week, всі системи нового радара, що працює в Ku-діапазоні (12–18 ГГц), знаходяться на одному чіпі, включаючи лінійний модулятор-демодулятор, прийомо-передавач та аналогово-цифровий перетворювач.

Мікрорадар виконаний за 65-нанометровою КМОП-технологією. Площа одного модуля прийомо-передавача мікрорадара становить десять квадратних міліметрів. Його енергоспоживання - всього 200 мВт. В цілому вся радіолокаційна станція вміщується в корпусі 3×4×5 сантиметрів, а її маса – близько ста грамів. Застосування лінійної частотної модуляції сигнала в радарі дозволяє підвищить точність радіолокаційного зображення.

Вже здійснені попередні випробування радара. Його розмістили на пластині, яку рухали по спеціальним рейкам, імітуючи переміщення безпілотника по горизонталі. Глибина поля радара становила 108–129 метрів, причому він дозволив чітко ідентифікувати два відбивача, встановлених на траві. За словами дослідників, нові радари можна буде використовувати не тільки на малих безпілотниках, але й на наземних і надводних роботах, якім потрібна радіолокаційна картинка.

sungapur-radar

Розробник демонструє чіп мікрорадара. Nanyang Technological University

Напрацювання, отримані під час розробки мікрорадара, сингапурські вчені мають намір використати при створенні мікрорадара з активною фазованою антенною граткою, в якій будуть установлені сто модулів прийомо-передавачів в масиві 10×10. За оцінками дослідників, на створення такої радіолокаційної станції потрібно два-три роки. Комерційно нова технологія може стати доступною через три-шість років. Інтерес до неї уже виявили американська компанія SpaceX, нідерландська NXP, японська Panasonic та французька Thales.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Томский госуниверситет получил статус ве…

15-06-2012 Светлана - avatar Светлана

ТГУ вошел в реестр венчурных партнеров Фонда посевных инвестиций Российской венчурной компании, который ориентирован на инвестиции в российские инновационные компании с высоким потенциалом роста.

Оголошується прийом заяв на 2016 навчаль…

11-06-2015 Anna - avatar Anna

Оголошується прийом заяв на 2016 навчальний рік Стипендіальної програми Австралії для студентів та аспірантів України

Міністр Австралії з питань освіти і підготовки кадрів Крістофер Пайн оголосив про початок прийому заяв на 2016 навчальний рік Стипендіальної програми для студентів та аспірантів з України з метою набуття...

Вітчизняні науковці в межах проекту ЄС р…

04-11-2013 Anna - avatar Anna

Вітчизняні науковці в межах проекту ЄС розроблять програму розвитку біомедицини в Україні

      Інститут молекулярної біології і генетики НАН України в межах європейського проекту СOMBIOM на грант, який він виграв у 2011 році, розробить програму розвитку біомедицини в Україні. Про це...