Теоретичні прогнози, зроблені три роки тому фізиками Люксембурзького університету, нещодавно привели до відкриття композитного матеріалу з особливими електричними властивостями.
В результаті експерименту, здійсненого університетом в кооперації з Дослідницьким центром Поля Паскаля в Бордо (Франція), був отриманий матеріал з високим коефіцієнтом діелектричної проникності, так званий high-k-діелектрик. Він може знайти застосування в більш компактних та ємких конденсаторах, що служать в якості джерел живлення для високопродуктивного, мініатюрного та ефективного електронного обладнання.
Особливі діелектричні властивості композита, який складається з пластівців графену в полімерному наповнювачі, пояснюються тим, що матеріал поводить себе як рідкий кристал, перешкоджаючи поєднанню фрагментів графена в провідну структуру. В результаті, електричний струм не може проходити крізь цей матеріал, а замість цього генерує сильне електричне поле.
Партнером проекту, який в деталях висвітлювався на сторінках журналу Nature Communications, була хімічна компанія Solvay. Зараз вона планує продовжити дослідження нового high-k-діелектрика, розраховуючи створити на його основі синтетичні матеріали для ефективних конденсаторів та інших майбутніх додатків.