Створено чорнило, яке підвищує ефективність сонячних водонагрівачів до 70%

Chornylo

Мексиканські вчені з Технологічного інституту ITL представили надпровідне чорнило, що складається з наночастинок, яке вони використовували для покриття труб сонячних водонагрівачів, щоб підвищити ефективність останніх до 70 відсотків.

Таке покриття вже протестували у одному зі спортивних комплексів у системі опалення басейну. Як результат, 2 мільйони кубічних метрів (70,6 млн. кубічних футів) води нагрівалися з 26°C до 37°C, повідомляє ресурс FacePla.net.

Винайдений мексиканськими дослідниками матеріал по суті є фарбою, що швидко сохне, та яку наносять у кілька шарів. Хоча саме за свою здатність практично моментально висихати, викликаною наявністю розчинника в основі, матеріал віднесли до чорнил.

Внутрішній шар таких чорнил складається з магнітних наночасточок титану, які утримують тепло, шар вище складається з вольфрамової наносолі, з'єднаної з полівініловим спиртом, і весь ансамбль завершується шаром міді.

Науковці розповідають: «Труба на сонці досягає температури 40°C, якщо ми додамо надпровідне чорнило, то температура збільшиться на 70 відсотків і досягне 68°C».

Цей метод настільки ефективний, стверджують дослідники, що в деяких будинках, де матеріал був застосований, вода, протікаючи п'ять метрів (16 футів) через труби, оброблені чорнилом, нагрівається до температури 68°C майже миттєво.

Навіть у похмуру погоду чорнило допомагає утримувати тепло набагато краще за необроблені труби системи сонячного водонагрівача.

На даний час надпровідне чорнило патентується, а на ринок воно потрапить за ціною близько $40 за літр. Розробники запевняють, що обробка сонячного водонагрівача в стандартному будинку обійдеться лише близько $10, покриття використовується дуже економічно.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

June 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Канада дуже зацікавлена в українських ін…

23-06-2016 Олена - avatar Олена

Канада дуже зацікавлена в українських інноваціях

Канадські інвестори висловили значне зацікавлення українськими стартапами та різноманітними інноваціями. Про це кореспондентові Укрінформу за підсумками Канадсько-українського бізнес-форуму розповів заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків. «Зацікавлення канадських партнерів у...

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

26-08-2014 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 22.08.-26.08.2014 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

У СНУ імені Лесі Українки пройшло засіда…

19-01-2015 Anna - avatar Anna

У СНУ імені Лесі Українки пройшло засідання Східноєвропейської мережі університетів

16 січня в бібліотеці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (міста Луцька) відбулося робоче засідання Східноєвропейської мережі університетів за участі ректорів, проректорів та науковців закордонних і вітчизняних вищих навчальних закладів. В...