Давні побоювання з поводу портативної електроніки полягають в малому терміні служби батареї пристрою, а під час утилізації вони засмічують навколишнє середовище. Одна група вчених зараз працює над вирішенням цих двох, здавалося б непов’язаних питань. В журналі ACS Applied Materials&Interfaces повідомляється про створення біорозкладаних наногенераторів з ДНК, які можуть перетворювати на електричну енергію самі звичайні, щоденні рухи.
Рухи ми часто сприймаємо як звичайність – такі як ходьба та натискування на клавіатуру – енергія при цьому просто розсіюється і не використовується. Декілька років тому вчені з’ясували, як перетворити частину цієї енергії на електрику, щоб потім використати її для живлення мобільного телефону, наприклад. В наш час перші прототипи таких наногенераторів розробляються в лабораторіях всього світу. А зараз одна група вчених хоче додати ще одну особливість цієї технології – біорозкладаність.
Відео https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rD7iXlmpuVc
Дослідники створили наногенератор за допомогою гнучкої, біологічно сумісної полімерної плівки, зробленої з полівіниліденфториду або PVDF. Для покращення здатності матеріалу накопичування енергії вони додають ДНК, яка має добрі електричні властивості, біосумісна та біорозкладана. В ходе випробувань пристрій приводився в дію легким постукуванням, якого виявилось достатньо для короткотермінової роботи від 22 до 55 світловипромінюючих діодів.
Джерело:
Abiral Tamang, Sujoy Kumar Ghosh, Samiran Garain, Md. Mehebub Alam, Jörg Haeberle, Karsten Henkel, Dieter Schmeisser, Dipankar Mandal. DNA-Assisted β-phase Nucleation and Alignment of Molecular Dipoles in PVDF Film: A Realization of Self-Poled Bioinspired Flexible Polymer Nanogenerator for Portable Electronic Devices. ACS Applied Materials & Interfaces, 2015; 7 (30): 16143 DOI: 10.1021/acsami.5b04161 Source: http://worldofmaterials.ru/…-elektroniki