Металева «піна», створена групою дослідників з університету Північної Кароліни, дозволяє блокувати нейтронну радіацію, рентгенівське і гамма-випромінювання.
Вчені стверджують, що матеріал поглинає і розсіює енергію високоенергетичних часток і електромагнітних хвиль, пише Physics World.
Спочатку експерти розробляли таку піну для використання в транспортній, космічній галузях, ядерній енергетиці, а також, як це часто буває, у військовій галузі. Як стверджує джерело, саме перспективи використання піни в ядерній енергетиці наштовхнули дослідників на думку про перевірку радіозахисних властивостей матеріалу. У ході наступних дослідів пластини піни піддавали впливу різних типів жорсткого випромінювання. Найкращі показники поглинання радіації показав матеріал «high-Z steel-steel», який складається здебільшого з нержавіючої сталі з добавками вольфраму. Такий тип піни по ефективності блокування рентгенівських і гамма-променів перевершив практично всі матеріали, які використовуються на об'єктах ядерної енергетики, поступившись тільки чистому свинцю.
Завдяки своїм властивостям, розроблений композитний матеріал є перспективним матеріалом для використання в галузі ядерної безпеки (перевезення відходів, облицювання реакторів і інш.), У космічній техніці, в промисловості й медицині (рентген-апарати).