У Кремнієвій долині завдяки бактеріям створили надміцне павутиння

Інженери із США за допомогою бактерій створили надміцне штучне павутиння, яке здатне змінювати свої фізичні властивості.

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Bolt Threads.

Інженери з США розробили штучне павутиння, яке можна змусити поміняти свої властивості. Крім того, стартап-проект Bolt Threads вперше зміг розробити технологію масового виробництва цих волокон. Якщо розробникам вдасться вдосконалити свій проект, то таке павутиння піде у масове виробництво.

Протягом п’яти років дослідникам вдалось віднайти спосіб виробництва штучної нитки, яка повністю ідентична тій, що плете павук. Отримане павутиння в десять разів міцніше сталі і кевлару, і при цьому еластичне та стійке до розтягування.

Виробництво шовкових павучих ниток – не нове досягнення, але розробити технологію масового промислового випуску ще нікому не вдавалось раніше.

У Bolt Threads для цього використовують спеціальні генномодифіковані бактерії, нові покоління яких з'являються кожні 30 хвилин, і які майже не потребують харчування. Ці мікроорганізми здатні виробляти у великій кількості протеїни, що є основою павучого шовку, шляхом зброджування дріжджів.

Потім отриману субстанцію вчені проганяють через хитру механічну систему, яка стискає її і перетворює в тверді волокна.

Також науковці можуть за бажанням змінювати склад цих протеїнів, що дозволяє зробити отримані волокна більш міцними або еластичними. Це в майбутньому дозволить розширити сферу застосування лабораторного павутиння.

Виробництво знаходиться в Кремнієвій долині. Фабрика павутиння складається з приміщення для експериментів з клітинами, величезних баків з ферментами, а також приміщення для сушки і намотування волокон штучної павутини.

У Bolt Threads запевняють, що перша "павуча" тканина може надійти у продаж вже в наступному році.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zKJ1gGXamm4

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

April 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Державним космічним агентством України п…

21-03-2016 Олена - avatar Олена

Державним космічним агентством України проведено семінар з питань супутникової навігації

16 березня 2016 року Державним космічним агентством України було проведено семінар на тему «Впровадження європейських глобальних навігаційних супутникових систем (EGNSS) в Україні». Семінар відбувся в рамках українсько-європейського проекту UKRAINE («Поширення...

Спільне засідання Координаційної ради з …

31-10-2014 Anna - avatar Anna

Спільне засідання Координаційної ради з організації спільних робіт ДП «КБ «Південне» і наукових установ Національної академії наук України та Українського регіонального відділення Міжнародної академії астронавтики

 6 листопада 2014 року відбудеться спільне засідання Координаційної ради з організації спільних робіт ДП «КБ «Південне» і наукових установ Національної академії наук України та Українського регіонального відділення Міжнародної академії астронавтики.

Литовсько-українсько-білоруське співробі…

28-09-2015 Олена - avatar Олена

Литовсько-українсько-білоруське співробітництво в галузі онкології

17-18 вересня 2015 року Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології (ІЕПОР) ім. Р. Є. Кавецького НАН України відвідали директор Національного інституту раку Литви доктор Едуардас Алекнавічюс та голова вченої ради...