Інженери із США за допомогою бактерій створили надміцне штучне павутиння, яке здатне змінювати свої фізичні властивості.
Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Bolt Threads.
Інженери з США розробили штучне павутиння, яке можна змусити поміняти свої властивості. Крім того, стартап-проект Bolt Threads вперше зміг розробити технологію масового виробництва цих волокон. Якщо розробникам вдасться вдосконалити свій проект, то таке павутиння піде у масове виробництво.
Протягом п’яти років дослідникам вдалось віднайти спосіб виробництва штучної нитки, яка повністю ідентична тій, що плете павук. Отримане павутиння в десять разів міцніше сталі і кевлару, і при цьому еластичне та стійке до розтягування.
Виробництво шовкових павучих ниток – не нове досягнення, але розробити технологію масового промислового випуску ще нікому не вдавалось раніше.
У Bolt Threads для цього використовують спеціальні генномодифіковані бактерії, нові покоління яких з'являються кожні 30 хвилин, і які майже не потребують харчування. Ці мікроорганізми здатні виробляти у великій кількості протеїни, що є основою павучого шовку, шляхом зброджування дріжджів.
Потім отриману субстанцію вчені проганяють через хитру механічну систему, яка стискає її і перетворює в тверді волокна.
Також науковці можуть за бажанням змінювати склад цих протеїнів, що дозволяє зробити отримані волокна більш міцними або еластичними. Це в майбутньому дозволить розширити сферу застосування лабораторного павутиння.
Виробництво знаходиться в Кремнієвій долині. Фабрика павутиння складається з приміщення для експериментів з клітинами, величезних баків з ферментами, а також приміщення для сушки і намотування волокон штучної павутини.
У Bolt Threads запевняють, що перша "павуча" тканина може надійти у продаж вже в наступному році.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zKJ1gGXamm4