Вчені з Київського національного університету імені Тараса Шевченка (в Інституті нанотехнологій у французькому місті Ліон) представили концепцію штучного електронного язика. Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі ACS Applied Materials & Interfaces.
Винахідники створили датчик, який аналізує речовини і передає інформацію про них в комп'ютер. За словами його авторів, пристрій буде працювати аналогічно зв'язці смакових рецепторів і головного мозку людини. Датчик являє собою тришарову двовимірну структуру. Основа складається з кремнію, на який нанесений шар рідкої речовини, що й піддається аналізу. Закриває все зверху третій шар - скло.
Науковці використали в своїй роботі той факт, що провідні властивості такої системи (транспортування електронів під дією світла, що падає на скло) залежать від проміжного (другого) рідкого шару. Вони вважають, що типові язикові відчуття визначаються типом рідини, а з ним можна зв'язати провідні властивості системи, які повинні бути заздалегідь відомі і використані для визначення смаку рідини.
Розробники вважають, що їх робота може знайти застосування у фармацевтичній і харчовій промисловостях, на митниці, в службах екологічного контролю та інших галузях, де може знадобитися штучний аналог людського язика.