У Вінницькому національному технічному університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів і студентів на тему: «Інноваційне забезпечення сталого розвитку України в контексті інтеграції до Європейського Співтовариства».
Науковий форум організовано кафедрою фінансів ВНТУ під егідою Міністерства освіти і науки України та за активного сприяння Київського національного університету імені Тараса Шевченка (кафедра підприємництва економічного факультету), Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича (економічний факультет) і регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у Львові.
«Досягнувши омріяного матеріального добробуту, людина намагається статки свої ще збільшувати. І так до безкінечності, адже душа залишається голодною. Це три тисячоліття тому запримітив Еклізіаст. І підтвердженням тому є історія. Замість того, щоб стати обіцяним комфортним земним раєм, планета виснажується. Пустелі — не тільки Сахара, а й наша Олешківська, що поблизу Херсона, — вперто розповзаються. Війни майбутнього вестимуться не за «чорне золото» — нафту. Війни майбутнього — це вже навіть не інформаційні війни. Війни майбутнього вестимуться за рідину, з якої на 80 відсотків складається кожен з нас — за воду» — наголосив у своїй доповіді завідувач кафедри фінансів Вінницького національного технічного університету, доктор економічних наук, професор Віталій Зянько.
«Проблема погіршення стану довкілля пов’язана з прагненням людства до матеріального збагачення. Лише змінивши спосіб мислення, а потому спосіб життя можна домогтися такого економічного розвитку, який відповідатиме потенційним можливостям планети» — підсумував учений.
Жвавий інтерес аудиторії викликала доповідь кандидата економічних наук, доцента Тетяни Журко «Проблеми і перспективи застосування аутсорсингу в ІТ-проектах».
У роботі конференції взяли участь молоді науковці — кандидати наук, докторанти, аспіранти, здобувачі, а також студенти майже з усіх областей України.
Конференція працювала у трьох секціях:
1. Проблеми сталого розвитку в контексті інноваційних перетворень в Україні;
2. Забезпечення сталого розвитку підприємств в умовах глобалізації економіки;
3. Ринкові процеси в Європі та їх вплив на економіку України.
Усі учасники наукового форуму молодих економістів отримали збірник матеріалів конференції.
За інформацією прес-центру ВНТУ