Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні відвідав ДНУ імені Олеся Гончара

     Posol Brazylii   Уряд Бразилії у рамках реалізації програми «Наука без кордонів» виділив три тисячі стипендій для українських студентів. Урядову програму студентської мобільності було представлено у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Бразилія в Україні Антоніо Фернандо Круз-де-Мело. 

      Під час зустрічі з ректором ДНУ імені Олеся Гончара Миколою Поляковим Антоніо Круз-де-Мело ознайомився з науковим потенціалом і колом академічної та наукової співпраці ДНУ з університетами Європи, Азії, Америки. «Наша співпраця з Бразилією розпочалася в 2009 році, коли було підписано міжурядову угоду між двома країнами з будівництва пускового комплексу в Алкантарі для запуску ракети-носія «Циклон-4», – наголосив Микола Поляков. – Тоді ж було укладено угоду між Дніпропетровським національним університетом імені Олеся Гончара та Федеральним університетом міста Бразиліа про підготовку в Україні фахівців для аерокосмічної галузі Бразилії.

      У 2011-2012 роках десять бразильських студентів-магістрів навчалися на фізико-технічному факультету ДНУ та проходили стажування на ВО «ПМЗ імені О. Макарова» та ДКБ «Південне імені М. Янгеля». Науково-дослідні роботи бразильських магістрів, виконані спільно з науковцями фізико-технічного факультету, були представлені на міжнародних конференціях з аерокосмічної тематики. Також у рамках співпраці з Бразилією з 2011 року діє угода про співробітництво між ДНУ та Державним університетом штату Парана, яку ще належить наповнити конкретними справами» – зазначив ректор М. Поляков. 

       Особливу зацікавленість пана Посла викликала робота Центру португальської мови, відкритого в ДНУ у 2010 році. Центр здійснює науково-методичне забезпечення вивчення португальської мови студентами ДНУ факультативно або як третьої іноземної (для студентів факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства ДНУ). «Ваш університет – гідний партнер для співпраці, – зазначив Антоніо Фернандо Круз-де-Мело. – Нині Уряд Бразилії реалізує лише два бінаціональні проекти, обидва – в галузі високих технологій. І ми сподіваємося, що наступного 2014 року, матимемо привід для святкування першого запуску української ракети-носія «Циклон» в Алкантарі. Тому я бачу великі перспективи для кооперації, розвитку наукових і студентських обмінів між нашими країнами. Міністерство освіти і науки України активно залучилося до реалізації бразильської програми «Наука без кордонів». Минулого тижня міністерства наших двох країн уклали угоду про це. Програма «Наука без кордонів» була ініційована Президентом Бразилії, і сьогодні ми не бачимо перешкод для того, щоб українські і бразильські студенти навчалися в обох країнах і отримували подвійні дипломи. Рівень вищої освіти в Україні дуже високий, і ми зацікавлені у виконанні спільних проектів, обміні професорами, кооперації в галузі освіти. Сподіваємося, що реалізація цієї програми стане одним із найважливіших елементів співпраці наших двох країн», – зазначив пан Круз-де-Мело. Декани факультетів ДНУ у відповідь на запити бразильських університетів, які посольство попередньо направило в ДНУ, надали Пану Послу свої пропозиції щодо пріоритетних напрямків наукових досліджень і академічних обмінів, які можуть стати перспективними для обох сторін. Антоніо Круз-де-Мело пообіцяв сприяння і всебічне посередництво у налагодженні нових контактів.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

OpenAIRE2020 promises open access to H20…

20-12-2014 Anna - avatar Anna

OpenAIRE2020 promises open access to H2020 results for all

 Starting in January 2015, OpenAIRE2020 will monitor H2020 research outputs and help to spread H2020's scientific publications. Over the years, OpenAIRE has become an essential component of EU research. The collaborative...

Ловушка для выхлопных газов

07-06-2012 Светлана - avatar Светлана

Разработанная ловушка улавливает и удерживает легкие углеводороды эффективнее существующих в настоящее время адсорбентов.

Відбулось Дванадцятого засідання Спільно…

12-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Понеділок, 12 листопада 2012, 15:27 В рамках співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору (НАТО) за Програмою «Наука заради миру та безпеки» та з метою проведення Дванадцятого засідання Спільної робочої групи Україна...