Аграрії Херсонщини тісно співпрацюють з науковцями та поступово впроваджують інноваційні екологічні технології в агропромисловий комплекс, результатом чого є збирання високого врожаю та екологічно чистої продукції. На цьому наголосив заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Михайло Мельник.
Одним із таких інноваційних впроваджень, за його словами, є крапельне зрошування, яке започаткували ще в 90-х роках минулого століття, але лише сьогодні воно набуло вагомого розширення. «Спочатку крапельне зрошування застосовували тільки на овочівництві, згодом на виноградниках та садах, а цього року ми спробували і на технічних культурах, зокрема на кукурудзі. Це збільшило її урожайність до 200 центнерів з гектара, що дивує не лише вітчизняних агропромисловців, але й іноземців», - розповів Михайло Мельник.
Це і не дивно, адже в області відмінно налагоджений взаємозв’язок у роботі Інституту зрошувального землеробства, керівництва області та херсонських аграріїв. «Ми разом організовуємо та проводимо засідання за круглими столами, на яких вивчаємо нові технології та досвід їх роботи в інших країнах та сусідніх областях, а вже потім запроваджуємо їх на місцях», - поділився секретами роботи заступник голови облдержадміністрації.
Як показав час така відпрацьована методика роботи, хоч і є досить довгою, але приносить реальну користь та збільшує врожаї. Так, станом на сьогодні в області зібрали більше 1,5 млн. тонн зернових та рекордний урожай овочів. Але це не останні дані, бо збиральна компанія ще продовжується.
Херсонська ОДА.