Створено найменший у світі світлодіод, який має товщину всього в три атома

  Diod   Вчені з Вашингтонського університету розробили надмініатюрний світлодіод, який є найменшим джерелом світла на сьогоднішній день і товщина якого складає всього три атома.
    Практично в будь-якій сучасній електроніці, починаючи від телевізорів, планшетних комп'ютерів, смартфонів і закінчуючи крихітними електронними пристроями, використовуються світлодіодні джерела світла, світлодіоди ( Light - Emitting Diode, LED).

    Світлодіод є напівпровідниковим пристроєм, які випромінює світло певної довжини хвилі під впливом електричного струму, що протікає через нього. Оскільки останнім часом все більш явно простежується тенденція до подальшої мініатюризації електроніки, з'являється більший попит на напівпровідникові прилади маленького розміру, що споживають менше енергії, але володіють характеристиками «повнорозмірних» приладів. Рухаючись у цьому напрямку, вчені з Вашингтонського університету розробили надмініатюрний світлодіод, який є найменшим джерелом світла на сьогоднішній день і товщина якого складає всього три атома. Структура цього світлодіода має гнучкість, зберігаючи при цьому високу механічну міцність. Розробникам вдалося досягти мінімальних розмірів, які можливо отримати з урахуванням існуючого рівня розвитку технологій.
    "Такі тонкі, гнучкі і мініатюрні світлодіоди призначені для використання в гнучких комп'ютерах та інших електронних пристроях майбутнього"- розповідає Ксіеодонг Ксу (Xu Сяодун ), професор матеріалознавства і фізики з Вашингтонського університету.
   Це величезний скачок вперед у напрямку мініатюризації сучасної електроніки, адже за допомогою мініатюрного світлодіода можна зробити все те, що дозволяють зробити сучасні кремнієві "тривимірні" світлодіоди.
    Мініатюрний світлодіод виготовлений із плівок «двомірного» матеріалу, діселініда вольфраму, який відноситься до групи двомірних напівпровідникових матеріалів. Плівки діселініда вольфраму були виготовлені вченими за допомогою звичайної ізоляційної стрічки і методу, за який Андрію Гейму і Костянтину Новосьолову була присуджена Нобелівська премія з фізики 2010 року.
   Основною сферою застосування мініатюрних світлодіодів дослідники вважають реалізацію технології оптичних комунікацій в межах одного чіпа, яка повинна замінити традиційну передачу сигналів у вигляді електричного струму, що поширюється по металевих провідникам.
    В даний час група вчених працює в напрямку підвищення ефективності монетарних світлодіодів, пробуючи різні комбінації двомірних напівпровідникових матеріалів. Крім цього паралельно ведеться розробка технології, за допомогою якої можна буде виготовляти мініатюрні світлодіоди прямо на кристалах напівпровідникових чіпів або наносити їх матриці на тонкоплівкову основу.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

April 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Внесено зміни до державної програми енер…

20-09-2012 Светлана - avatar Светлана

Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі Уряд ухвалив рішення про внесення змін до Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива...

Міністр екології підтримав розвиток елек…

10-04-2015 Anna - avatar Anna

Міністр екології підтримав розвиток електротранспорту в Україні та долучився до пробігу електромобілів

9 квітня 2015 р. у м. Києві в рамках Першого інноваційного форуму InnoTechUkraine за підтримки Мінприроди України відбувся найбільш масовий пробіг електромобілів в Україні. Відкрив захід Міністр екології та природних...

В Україні презентували будівельну черепи…

19-06-2015 Anna - avatar Anna

В Україні презентували будівельну черепицю, що здатна виробляти електроенергію

Черепиця «Тегосолар» складається з фотогальванічного елемента, закріпленого на бітумній основі. Замовнику її поставляють з усіма необхідними комплектуючими, що забезпечують безпеку сполучних кабелів. Торгове представництво в Україні концерну TEGOLA Canadese (виробництво будматеріалів)...