Україна активно працює у галузі нанотехнологій і вже отримала перші вагомі результати. Про це розповів віце-президент Національної академії науки України академік Антон Наумовець на відкритті ІV Міжнародної наукової конференції “Нанорозмірні системи: будова, властивості, технології”. Зараз всі країни активно працюють у цьому напрямку, оскільки лише той, хто володіє передовими технологіями, і бажано такими, яких немає в інших, є конкурентоспроможним і процвітаючим. Дуже важливо, що Україна теж не залишається осторонь цієї галузі.
Навіть в умовах економічної кризи більшість країн активно підтримують та розвивають галузь нанотехнологій, оскільки розуміють, що вона має велику потенційну віддачу. Свідченням цього є останні статистичні дані щодо об'єму продажу нанотехнологічної продукції у світі. Так, у 2009 році він становив 12 млрд дол., а вже у 2013 році експерти прогнозують, що обсяги продажів сягнуть майже 26 млрд дол.
Що стосується України, то, наразі маємо дві програми щодо розвитку нанодосліджень - державну та “академічну”. У межах цих програм Україна вже може похвалитися першими вагомими результатами, які охоплюють сфери фізики і хімії поверхностей, електрохімії та зварювання капілярів, каталізу, медицини тощо.
Україна також розширює міжнародну співпрацю у галузі нанотехнологій. НАН підписала угоду про співпрацю з Російським науковим центром “Курчатовський інститут”, спільно з Російським фондом фундаментальних досліджень проводиться українсько-російський конкурс, на котрий цьогоріч надійшло 237 проектів.
ІV Міжнародна наукова конференція “Нанорозмірні системи: будова, властивості, технології”, організатором якої виступила НАН України, відкрилась 19 листопада в Інституті металофізики ім.Курдюмова. Метою заходу є координація досліджень та обмін інформацією про новітні досягнення в отриманні, вивченні та застосуванні нанорозмірних систем і наноматеріалів.