В Університеті Гуелфа (Канада) вченим вдалось підвищити врожайність арабідопсису на 400% і, принаймні, вдвічі збільшити вихід біомаси.
Завдяки типово лабораторній рослині, яка схожа на культурну і використовується для випробувань різних теорій, науковці відкрити фермент, який у майбутньому значно прискорить ріст культур для виробництва біопалива, передає Агроінвестор.
Канадські вчені сподіваються, що на полях буде досягнута десята частина від лабораторного ефекту.
«Врожайність біоенергетичних культур може збільшитись на 40-50%, - вважають в Університеті Гуелфа. – При цьому в результаті селекції врожайність культур для отримання біопалива зазвичай збільшується лише на 1-2%».
Відкриття, яке, на переконання вчених, дозволить значно збільшити врожайність каноли (різновид ріпаку), сої та рижію (рід рослин сімейства Капустяні), які в Канаді вирощуються для виробництва біопалива, було зроблене випадково. Вивчаючи дію ферменту, науковці помітили, що їх генетично модифікована рослина значно відрізняється від того, що вони спостерігали в попередніх експериментах. При цьому ГМ-рослина давала більше квіток, а отже, і насіння, вміст якого не змінився. Відповідно, олія з такого насіння була ідентичною зразкам виробленим зі звичайних сортів.
Наразі вчені з Університету Гуелфа тестують канолу та інші рослини з винайденим ферментом.