Винайдений другий інформаційний рівень в ДНК

DNK 2 rivenФізики з Лейдена (Німеччина) підтвердили, що крім генетичного коду механіка молекули ДНК зберігає інформацію про організм. Результати дослідження опубліковані в журналі PLoS One.

З 1953 року, коли була відкрита структура ДНК учені знають, що особливості наших організмів зашифровані в ДНК у подвійній спіралі, яка складається з нуклеотидів. Якщо у людини карі очі, значить, в її ДНК є фрагмент, який кодує білки, які роблять очі карими. Але як пояснити той факт, що в кожній клітині тіла міститься одна й та ж молекула ДНК, і в той же час кожен орган складається із дуже різних клітин?

Про наявність другого інформаційного рівня в ДНК почали замислюватися ще в середині 90-х; тоді ж пролунали припущення про те, що другий рівень — це механіка молекули. Довжина молекули ДНК — близько двох метрів, і, щоб уміститися в ядрі, вона дуже компактно згортається. Організація клубка ДНК в просторі визначає, які її ділянки виявляться доступними для зчитування, а значить, і те, які будуть вироблятися білки.

Із цього слідує, що в кожному окремому виді клітин ДНК згорнута так, щоб вироблялися тільки потрібні цьому типу клітин білки.

Група лейденських фізиків під керівництвом Гельмута Шісселя (Helmut Schiessel) вперше довела, що ця теорія справедлива. Вони працювали з віртуальними фрагментами ДНК, вони за допомогою комп’ютерного симулятора дослідили способи «упаковки» молекули при різноманітному розташування механічних «сигналів». Такі сигнали дійсно існують: вони укладені в так званих нуклеосомах. Виявилось, що просторові характеристики молекули впливають і на те, як себе проявляють мутації.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Конкурс на здобуття премії за видатні ре…

05-02-2014 Anna - avatar Anna

Конкурс на здобуття премії за видатні результати, одержані польськими та українськими вченими при проведенні спільних досліджень

ПРЕМІЯ ПОЛЬСЬКОЇ АКАДЕМІЇ НАУК І НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ Національна академія наук (НАН) України і Польська академія наук (ПАН) відповідно до укладеної між ними у 2013 році Угоди про премії (додається)...

Швейцарський досвід на допомогу українсь…

02-04-2015 Anna - avatar Anna

Швейцарський досвід на допомогу українському суспільству

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара відвідала делегація Посольства Швейцарської Конфедерації в Україні. Під час візиту відбулися зустрічі Надзвичайного та Поважного Посла Швейцарської Конфедерації в Україні пана Крістіана Шьоненбергера і...

Розроблено спосіб отримання графена з су…

28-03-2012 Светлана - avatar Светлана

Вчені із США і Південної Кореї розробили дешевий спосіб, що дозволяє отримати графен з сухого льоду. Свої відомості вони опублікували в Proceedings of the National Academy of Science.