Біоінженери з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили електричний графеновий чіп, здатний виявляти мутації в ДНК. В першу чергу технологія призначена для застосування в медичній сфері для скринінгу онкологічних захворювань, а також виявлення вірусних і мікробних послідовностей.
Технологія може в режимі реального часу виявити специфічну мутацію ДНК і передати інформацію бездротовою мережею на мобільний пристрій, такий як смартфон або ноутбук.
Чіп складається з ДНК-зонда всередині графенового польового транзистора. ДНК-зонд являє собою фрагмент двохланцюгової ДНК. Чіп спеціально розроблений та виготовлений для захоплення молекули ДНК (або РНК) з однією нуклеотидною мутацією - кожен раз, коли ці фрагменти ДНК (або РНК), зв'язуються з зондом, виробляється електричний сигнал.
"Ми знаходимося на передньому краї розробки швидкого та недорогого цифрового методу для виявлення мутацій гена в масштабі найменших змін в послідовності нуклеїнової кислоти", - говорить Ратнеш Лал, професор біоінженерії та машинобудування в Каліфорнійському університеті.