Вчені створили орігамі-робота, який може видаляти зі шлунку сторонні предмети

robot origami medМіжнародна команда дослідників з Массачусетського технологічного інституту, Шеффілдського університету і Токійського технологічного інституту створила прототип орігамі-робота, призначеного для безопераційного видалення сторонніх предметів з шлунку людини.

Про це повідомляється на сайті Массачусетського технологічного інституту.

Для створення робота вчені використовували біосумісний матеріал - висушений кишечник свині, який, як правило, використовується в якості оболонки ковбас і сосисок. Однак цей матеріал сам по собі м'який і творцям складного робота довелося обмежитися невеликою кількістю розрізів, уздовж яких робот починає згинатися. Це дозволило домогтися прийнятної жорсткості.

Прямокутний робот, складається гармошкою перпендикулярно своєї поздовжньої осі, а загнуті кути дозволяють йому чіплятися за поверхню. Управління роботом здійснюється за допомогою вбудованого мініатюрного магніту, який "смикає" робота в заданому напрямку під впливом зовнішнього електромагнітного поля. Крім цього, перебуваючи в шлунку робот також використовує для пересування тягу, створювану в воді.

Творці вже випробували робота на силіконовій моделі свинячого шлунку, який був заповнений сумішшю води та лимонного соку, щоб імітувати шлунковий сік. Складеного робота помістили в шлунок у крижаній капсулі. Після її розчинення робот самостійно прийняв вихідну форму, а потім захопив вміщену в шлунок плоску батарейку.

Відео https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3Waj08gk7v8

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Володимир Семиноженко: Україна поділитьс…

20-02-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

  Історично між Україною та Республікою Куба склалися дружні зв'язки.

На території ЧАЕС буде створено міжнарод…

16-03-2012 Светлана - avatar Светлана

Цього року Україна планує за підтримки МАГАТЕ розпочати створення на базі Чорнобильської АЕС міжнародного науково-практичного технологічного центру.

Відбулася зустріч Голови ДСІВ та президе…

11-02-2016 Олена - avatar Олена

Відбулася зустріч Голови ДСІВ та президента НААН

10 лютого 2016 року в Президії Національної академії аграрних наук України (НААН) відбулася зустріч Голови Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВ) Алли Жарінової, президента НААН Ярослава Гадзала та віце-президента...