Технологія MOZART забезпечує тривимірне зображення клітин в режимі реального часу

mozart nanorodsДослідники зі Стенфордського університету (Stanford University) представили нову технологію отримання зображень, яка напевно обрадує будь-якого вченого.

Що видно під шкірним покривом?

Технологія, названа MOZART (молекулярної візуалізації і неінвазивного створення образів (characteriZation) тканин на рівні клітинного дозволу (At Cellular ResoliTion), може забезпечити тривимірне зображення окремих клітин (навіть молекул) в живому організмі тварини в режимі реального часу.

За допомогою MOZART лікарі зможуть побачити навіть найдрібніші лімфатичні вузли і кровоносні судини, чого досі ніколи не вдавалося зробити.

«Ми спробували зазирнути в організм живої істоти і отримати візуальну інформацію на рівні окремої клітини, – сказав керівник дослідження і викладач кафедри структурної біології Стенфордського університету Адам де ла Зерде. – Досі не існувало можливості зробити це».

Високий рівень деталізації в поєднанні з можливістю перегляду в тривимірному форматі в режимі реального часу дозволяє медичним працівникам виявляти невидимі раніше пухлини глибоко під шкірним покривом, що підвищує можливості ранньої діагностики та лікування захворювань.

Як MOZART може бачити глибоко під шкірою?

Хоча існуюча технологія оптичної когерентної томографії (OКT) дозволяє заглядати під шкірний покрив, але всього на кілька міліметрів, і вона малочутлива, щоб розрізняти окремі клітини або молекули.

Як повідомляє futurism.com, MOZART використовує спеціально розроблений комп’ютерний алгоритм, який здатний з високою точністю розділяти світло різної частоти, розсіяне виготовленими на замовлення дослідників золотими наностержнями, які вібрують на низькій частоті і, на відміну від навколишніх тканин, резонують на більш високій частоті.

«Ще не вдавалося домогтися такого рівня деталізації», – сказав співавтор дослідження Орлі Ліба з приводу отриманих тривимірних зображень з високою роздільною здатністю, які були настільки великими, що вченим потрібно буде розробляти інший набір алгоритмів для аналізу і зберігання зображень такої високої чіткості.

Вчені сподіваються, що технологія дозволить більше дізнатися про те, як розвиваються хвороби на молекулярному рівні, щоб мати можливість краще оцінювати результати лікування пацієнтів.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Держчиновники поки не будуть створювати …

05-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Понеділок, 05 листопада 2012, 16:04 Переводити в електронний режим роботу з даними геоінформаційних систем в цьому році чиновники не будуть.

ЯНАО: предприятия получат гранты на внед…

25-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Гранты предоставляются в рамках окружной целевой программы «Развитие инновационной инфраструктуры и инновационной деятельности в ЯНАО на 2012-2014 годы». Компании, которые получат поддержку из окружного бюджета, осуществляют деятельность в городах Салехард,...

Прем’єр-міністр України високо оцінив ро…

19-03-2012 Светлана - avatar Светлана

28 березня 2012 року Голова ДКА України Ю.С. Алексєєв на засіданні Кабінету Міністрів України звітував про виконання Державної програми розвитку внутрішнього виробництва.