Технологія MOZART забезпечує тривимірне зображення клітин в режимі реального часу

mozart nanorodsДослідники зі Стенфордського університету (Stanford University) представили нову технологію отримання зображень, яка напевно обрадує будь-якого вченого.

Що видно під шкірним покривом?

Технологія, названа MOZART (молекулярної візуалізації і неінвазивного створення образів (characteriZation) тканин на рівні клітинного дозволу (At Cellular ResoliTion), може забезпечити тривимірне зображення окремих клітин (навіть молекул) в живому організмі тварини в режимі реального часу.

За допомогою MOZART лікарі зможуть побачити навіть найдрібніші лімфатичні вузли і кровоносні судини, чого досі ніколи не вдавалося зробити.

«Ми спробували зазирнути в організм живої істоти і отримати візуальну інформацію на рівні окремої клітини, – сказав керівник дослідження і викладач кафедри структурної біології Стенфордського університету Адам де ла Зерде. – Досі не існувало можливості зробити це».

Високий рівень деталізації в поєднанні з можливістю перегляду в тривимірному форматі в режимі реального часу дозволяє медичним працівникам виявляти невидимі раніше пухлини глибоко під шкірним покривом, що підвищує можливості ранньої діагностики та лікування захворювань.

Як MOZART може бачити глибоко під шкірою?

Хоча існуюча технологія оптичної когерентної томографії (OКT) дозволяє заглядати під шкірний покрив, але всього на кілька міліметрів, і вона малочутлива, щоб розрізняти окремі клітини або молекули.

Як повідомляє futurism.com, MOZART використовує спеціально розроблений комп’ютерний алгоритм, який здатний з високою точністю розділяти світло різної частоти, розсіяне виготовленими на замовлення дослідників золотими наностержнями, які вібрують на низькій частоті і, на відміну від навколишніх тканин, резонують на більш високій частоті.

«Ще не вдавалося домогтися такого рівня деталізації», – сказав співавтор дослідження Орлі Ліба з приводу отриманих тривимірних зображень з високою роздільною здатністю, які були настільки великими, що вченим потрібно буде розробляти інший набір алгоритмів для аналізу і зберігання зображень такої високої чіткості.

Вчені сподіваються, що технологія дозволить більше дізнатися про те, як розвиваються хвороби на молекулярному рівні, щоб мати можливість краще оцінювати результати лікування пацієнтів.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

June 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Українська делегація гідно виступила на …

15-06-2015 Anna - avatar Anna

Українська делегація гідно виступила на Міжнародному конкурсі INESPO-2015

Нещодавно в Амстердамі (Королівство Нідерланди) проходила VII Міжнародна олімпіада екологічних проектів INESPO-2015 в рамках програми GLOBE. Делегації 49 країн із 5-ти континентів представили 112 проектів, кожен з яких пройшов щонайменше 12 експертиз. Україну...

Академія мистецтв і наук Королівства Нід…

13-07-2015 Anna - avatar Anna

Академія мистецтв і наук Королівства Нідерланди оголосила конкурс на здобуття престижних міжнародних премій Heineken у 2016 році

Nominations are now being accepted for the View online Heineken Prizes 2016. Deadline for nominations: 15 October 2015 CALL FOR NOMINATIONS Heineken Prizes 2016 Biennial awards for internationally acclaimed scientists and...

Представник України в ЦЕРН: Найцікавіше …

28-11-2013 Anna - avatar Anna

     Щороку у грудні в Європейській організації ядерних досліджень ЦЕРН проводиться традиційна велика конференція учасників проекту CMS на Великому адронному колайдері - так званий CMS-тиждень, під час якого науковці з...