Технологія MOZART забезпечує тривимірне зображення клітин в режимі реального часу

mozart nanorodsДослідники зі Стенфордського університету (Stanford University) представили нову технологію отримання зображень, яка напевно обрадує будь-якого вченого.

Що видно під шкірним покривом?

Технологія, названа MOZART (молекулярної візуалізації і неінвазивного створення образів (characteriZation) тканин на рівні клітинного дозволу (At Cellular ResoliTion), може забезпечити тривимірне зображення окремих клітин (навіть молекул) в живому організмі тварини в режимі реального часу.

За допомогою MOZART лікарі зможуть побачити навіть найдрібніші лімфатичні вузли і кровоносні судини, чого досі ніколи не вдавалося зробити.

«Ми спробували зазирнути в організм живої істоти і отримати візуальну інформацію на рівні окремої клітини, – сказав керівник дослідження і викладач кафедри структурної біології Стенфордського університету Адам де ла Зерде. – Досі не існувало можливості зробити це».

Високий рівень деталізації в поєднанні з можливістю перегляду в тривимірному форматі в режимі реального часу дозволяє медичним працівникам виявляти невидимі раніше пухлини глибоко під шкірним покривом, що підвищує можливості ранньої діагностики та лікування захворювань.

Як MOZART може бачити глибоко під шкірою?

Хоча існуюча технологія оптичної когерентної томографії (OКT) дозволяє заглядати під шкірний покрив, але всього на кілька міліметрів, і вона малочутлива, щоб розрізняти окремі клітини або молекули.

Як повідомляє futurism.com, MOZART використовує спеціально розроблений комп’ютерний алгоритм, який здатний з високою точністю розділяти світло різної частоти, розсіяне виготовленими на замовлення дослідників золотими наностержнями, які вібрують на низькій частоті і, на відміну від навколишніх тканин, резонують на більш високій частоті.

«Ще не вдавалося домогтися такого рівня деталізації», – сказав співавтор дослідження Орлі Ліба з приводу отриманих тривимірних зображень з високою роздільною здатністю, які були настільки великими, що вченим потрібно буде розробляти інший набір алгоритмів для аналізу і зберігання зображень такої високої чіткості.

Вчені сподіваються, що технологія дозволить більше дізнатися про те, як розвиваються хвороби на молекулярному рівні, щоб мати можливість краще оцінювати результати лікування пацієнтів.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Одеські біологи навчать витягати метали …

31-10-2013 Anna - avatar Anna

Технологія, що розробляється ученими-біологами Одеського національного університету ім. І. І. Мечнікова, дозволяє витягати цінні метали з відходів тепло- та електростанцій. Про це кореспонденту Укрінформу повідомила завідувачка лабораторією біотехнологічного науково-навчального центру ОНУ...

Школа європейських студій Варшавського у…

25-12-2014 Anna - avatar Anna

На базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк, Волинська обл.) в другому семестрі 2014/2015 н. р. розпочинає діяльність Школа європейських студій Варшавського університету. Навчання проходитиме за спеціальностями «Європеїстика...

Красноярский край: КРИТБИ заключил согла…

02-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

02.11.2012 Исполнительный директор Красноярского регионального инновационно-технологического бизнес-инкубатора (КРИТБИ) Николай Колпаков и руководитель промышленного парка Йозеф Конколь подписали соглашение о сотрудничестве между КГАУ "КРИТБИ" и промышленным парком посёлка Кехнец (Словакия).