Команда дослідників з Університету Дьюка зробила прорив, відкривши новий клас молекулярних тегів або ж контрастних агентів, здатних збільшити точність магнітно-резонансної томографії (МРТ) до 10 000 раз, повідомляє TechTimes.
Прилад МРТ сканує тіло людини з використанням сильних магнітних полів і радіохвиль, створюючи докладні зображення всіх внутрішніх органів. В процесі томографії вимірюється електромагнітний відгук ядер атомів водню, що дозволяє дізнатися їхнє розташування та відтворити внутрішню структуру людського тіла.
Останнє відкриття вчених дозволяє розширити можливості МРТ та біохімічного аналізу крові. Нові контрастні молекулярні агенти допомагають створювати сигнали, тривалість яких перевищує одну годину. Це в свою чергу дозволяє в режимі реального часу фіксувати біохімічні реакції, які відбуваються в організмі.
Новий клас молекул є біологічно сумісним і відносно недорогим у виробництві, що дає можливість широко використовувати його в медичних цілях. Контрастний агент дозволить проводити тривалий моніторинг метаболічних процесів, пов'язаних з протіканням таких серйозних недугів, як хвороби серця або ж рак.