Учені наблизились до клінічних випробувань вакцини від ВІЧ

VICH b-virus Генетики Дослідницького інституту Скріппс оголосили про винайдення розповсюдженого виду клітин в організмі людини, здатних допомогти імунній системі протистояти вірусу імунодефіциту людини (ВІЧ). Це відкриття може привести до створення вакцини проти цього захворювання.

Вакцина буде складатися з різних білків, які «навчають» імунну систему виробляти антитіла широкого спектру дії, здатних нейтралізувати вірус. Успіх залежить від можливості білків активувати так звані B-лімфоцити, які є попередниками антитіл широкого спектру дії.

«Ми з’ясували, що практично у всіх людей є такі клітини-попередники, і особливим чином сконструйований білок може зв’язуватися з ними, в результаті чого вони зможуть перетворитися на антитіла, здатні нейтралізувати ВІЧ – навіть в присутності «конкуренції» у вигляді інших клітин імунітету»,– пояснює Уільям Чіф [William Schief], професор інституту і директор центру створення вакцин.

Імунна система людини містить велике різноманіття B-лімфоцитів, які є попередниками антитіл, і можуть реагувати на різні захворювання. При цьому клітини, здатні розпізнавати конкретні властивості поверхні вірусу, вкрай рідкісні.

Щодо вакцини потрібно провести клінічні дослідження. Під час проведення дослідів на мишах вакцина, створена за допомогою нанотехнологій, призвела до реакції імунної системи, що показала деякі з властивостей, потрібних для розпізнавання та пригнічення ВІЧ.

B-лімфоцити — функціональний тип лімфоцитів, що відіграють важливу роль у забезпеченні імунітету. Крім продукування антитіл, В-клітини виконують багато інших функцій. У ембріонів людини та інших ссавців B-лімфоцити утворюються в печінці та кістковому мозку із стовбурових клітин, а у дорослих ссавців — тільки в кістковому мозку. Аномальна активність В-лімфоцитів може бути причиною аутоімунних та алергічних захворювань.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

"Протон" для запуску канадсько…

22-02-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Ракета-носій "Протон-М", призначена для запуску канадського супутника зв'язку Nimiq-6 ("Німік-6"), доставлена на космодром Байконур.

Конкурс спільних українсько-індійських н…

30-08-2014 Anna - avatar Anna

Конкурс спільних українсько-індійських науково-дослідних проектів на період 2015-2017 рокі

 З 1 вересня по 31 жовтня 2014 року Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України та Департамент науки і технологій Республіки Індія оголошують конкурс спільних українсько-індійських науково-дослідних проектів...

Ця пігулка лікує від променевої хвороби

17-12-2015 Олена - avatar Олена

Ця пігулка лікує від променевої хвороби

Вчені з Національної лабораторії Лоуренса в Берклі створили нову групу хімічних сполук, здатних захоплювати для подальшого виведення з організму радіоактивні елементи, повідомляє popular mechanics. В основі ліків лежать елементи під назвою...