Учені наблизились до клінічних випробувань вакцини від ВІЧ

VICH b-virus Генетики Дослідницького інституту Скріппс оголосили про винайдення розповсюдженого виду клітин в організмі людини, здатних допомогти імунній системі протистояти вірусу імунодефіциту людини (ВІЧ). Це відкриття може привести до створення вакцини проти цього захворювання.

Вакцина буде складатися з різних білків, які «навчають» імунну систему виробляти антитіла широкого спектру дії, здатних нейтралізувати вірус. Успіх залежить від можливості білків активувати так звані B-лімфоцити, які є попередниками антитіл широкого спектру дії.

«Ми з’ясували, що практично у всіх людей є такі клітини-попередники, і особливим чином сконструйований білок може зв’язуватися з ними, в результаті чого вони зможуть перетворитися на антитіла, здатні нейтралізувати ВІЧ – навіть в присутності «конкуренції» у вигляді інших клітин імунітету»,– пояснює Уільям Чіф [William Schief], професор інституту і директор центру створення вакцин.

Імунна система людини містить велике різноманіття B-лімфоцитів, які є попередниками антитіл, і можуть реагувати на різні захворювання. При цьому клітини, здатні розпізнавати конкретні властивості поверхні вірусу, вкрай рідкісні.

Щодо вакцини потрібно провести клінічні дослідження. Під час проведення дослідів на мишах вакцина, створена за допомогою нанотехнологій, призвела до реакції імунної системи, що показала деякі з властивостей, потрібних для розпізнавання та пригнічення ВІЧ.

B-лімфоцити — функціональний тип лімфоцитів, що відіграють важливу роль у забезпеченні імунітету. Крім продукування антитіл, В-клітини виконують багато інших функцій. У ембріонів людини та інших ссавців B-лімфоцити утворюються в печінці та кістковому мозку із стовбурових клітин, а у дорослих ссавців — тільки в кістковому мозку. Аномальна активність В-лімфоцитів може бути причиною аутоімунних та алергічних захворювань.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Ужесточены правила выдачи грантов на при…

07-06-2012 Светлана - avatar Светлана

Общий объем денег, выделяемых в 2013–2016 годах из госбюджета на выплату правительственных грантов (мегагрантов) по программе привлечения в Россию ведущих ученых, составит 10,98 миллиарда рублей, при этом ужесточаются условия выдачи...

Найбільш значимі результати виконання за…

06-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

1. Отримано нанопорошки титанату барію з титаніл-оксалату барію та пероксотитанату барію в дослiдно-промисловiй обертовій трубчастій печі (виробнича потужність якої 20 т/рік) для виготовлення багатошарових керамічних конденсаторів типу X7R, X8R нового...

Ініціативи ІКС

24-08-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Друге засідання Індустріального консультативної ради (ІКС) Фонду «Сколково» відбулося в Санкт-Петербурзі. Учасники заходу визначили стратегічні пріоритети Ради, сформулювали пропозиції щодо вдосконалення внутрішніх процедур Фонду «Сколково» і обговорили порядок винесення ініціатив...