Вчені застосували можливості сучасних нанотехнологій для боротьби з утворенням біоплівок

bioplivky

Група вчених з університету Нового Південного Уельсу (University of New South Wales, UNSW), Австралія, придумали новий метод, що дозволяє «розібратися» з біоплівками, що формуються з хвороботворних мікроорганізмів у разі хронічних бактеріальних інфекцій.

Коли хвороботворні бактерії присутні в організмі в невеликих кількостях, на них досить легко можна впливати антибіотиками та іншими лікарськими препаратами. Але якщо час було згаяно, то бактерії можуть об’єднатися і сформувати біоплівки, тонкі шари яких покривають поверхню внутрішніх органів. І боротьба з такими колоніями бактерій, здатними виживати в найважчих умовах, є набагато більш важкою справою.

Про це йдеться на сайті gizmag.com.

Згідно з наявними даними, близько 80 відсотків інфекційних захворювань протікає з утворенням бактеріальних біоплівок. Такі біоплівки можуть заражати не тільки організм носія інфекції, вони можуть осідати і на поверхні медичного обладнання, наприклад, на внутрішніх поверхнях катетерів. І ця проблема постає особливо гостро у разі епідемій інфекційних захворювань, які досить часто виникають в країнах третього світу.

Як повідомляє gizmag.com, у пошуках методу боротьби з утворенням інфекційних біоплівок дослідники UNSW звернулися до можливостей сучасних нанотехнологій. А «піддослідним кроликом» для вчених стали патогенні бактерії виду Pseudomonas aeruginosa, мікроорганізм, на якому проводяться випробування нових лікарських препаратів і вивчення реакції організмів на вплив різних факторів.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Вчені НАН України братимуть участь у зав…

24-09-2012 Олена - avatar Олена

24 вересня 2012 р. відбулася зустріч віце-президента НАН України академіка НАН України А.Г. Загороднього з представниками Генерального директорату Європейської Комісії з питань досліджень та інновацій п. Г. Раманаускасом, п. Т....

Visby Program для талановитих студентів …

07-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Шведський Інститут з питань співпраці країн Балтійського Моря/ Програма Visby (Visby Program) з приємністю повідомляє про початок конкурсу на отримання стипендії на 2013/2014 навчальні роки для талановитих студентів та Білорусі,...

Курганская область в лидерах по стимулир…

01-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

01.11.2012 Курганская область вошла в тройку лидеров в номинации «Стимулирование инновационной активности» Общероссийского конкурса стратегий и программ социально-экономического развития среди регионов страны. Впереди оказались только Республика Татарстан и Томская область.