Українські вчені пропонують очищати воду за допомогою мікробів

voda ochyshchenya

Українські вчені стверджують, що придумали, як очистити воду від відходів, і від водоростей. Свої проекти вони представили в рамках тематичного заходу Tech Today Hub, повідомляє інформагентство РБК-Україна.

Очищати воду за допомогою мікробів пропонує Інститут мікробіології і вірусології НАН України, який представив одразу дві мікробні біотехнології. Перша призначена для очистки промислових стоків від широкого спектру токсичних металів.

Так, на сьогодні у світі відсутні природоохоронні технології, які забезпечують очищення промислових стічних вод від широкого спектру металів. Але на це здатна мікробна біотехнологія. Її діючою основою є гранульований мікробний препарат, який містить живі мікроорганізми. Коли стічна вода проходить через шар препарату, метали повністю видаляються з неї. При цьому відділяється концентрат цінних кольорових металів.

Мікробну біотехнологію можна застосовувати на гірничодобувних комбінатах (тих, які мають справу з золотом, сріблом), гальванічних і металургійних підприємствах. Вона пройшла промислове випробування на Київському заводі комунального машинобудування. За допомогою 5 кг гранульованого мікробного препарату очищено 2 тонни промислової хромат-вмісної стічної води гальванічного цеху. При спаленні відпрацьованого препарату отриманий корисний продукт – технічний абразив.

Друга технологія, яку представив інститут, очищає стічні води від органічних сполук навіть в такій концентрації, з якою не впораються біологічні очисні споруди. У підсумку виходить екологічно чиста вода.

Мікробна біотехнологія дозволяє з високою ефективністю зменшити вміст розчинних концентрованих органічних сполук з десятків і сотень тисяч до 20-50 мг/л. Її випробування на каналізаційних стоках української антарктичної станції «Академік Вернадський» показало, що концентрація розчинних сполук зменшилася з 10000-20000 мг/л до 50 мг/л.

Однак виробництво і тестування на водах замовника таких мікробів обійдеться в 200 тис. доларів, а доопрацювання - в 100-200 тис. доларів для кожної з технологій.

Українська академія наук запропонувала боротися з «цвітінням» води за допомогою спеціальної вітроаераційної установки (ВАУ), яка насичує воду киснем. Технологія насичення води киснем дешевше, ніж інші технології, що дозволяють вирішити проблему «цвітіння». Установка не залежить від зовнішніх джерел живлення. Вона може самостійно виробляти і накопичувати енергію навіть при невеликому вітрі - 1-15 м/с.

Автори проекту зазначають, що установка вже пройшла всі стадії випробування і її можна впроваджувати на рибогосподарських підприємствах, підприємствах водопостачання, в організаціях. Виробництво і експлуатація установки обходиться в три рази дешевше, ніж вартість доступних у світі аналогів.

Орієнтовна ціна одного примірника - 5-7 тис. доларів. Впровадження системи на працюючому підприємстві займе 6-8 місяців. Установка може використовуватися у водоймах питного, рекреаційного та рибогосподарського призначення.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Японцы продемонстрировали электрогенерир…

11-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Японская компания Spheral Power продемонстрировала образцы электрогенерирующей ткани с интегрированными сферическими фотоэлементами. Сообщение об этом приводит издание The Asahi Shimbun.

Представники ІТ-індустрії та вищих навча…

21-12-2015 Олена - avatar Олена

Представники ІТ-індустрії та вищих навчальних закладів обговорили розвиток ІТ-освіти

17 грудня 2015 року у Великій конференц-залі Національної академії наук України відбулась ІІІ Міжнародна конференція «Синергія: ІT-освіта та ІТ-індустрія», у якій взяли участь заступник Міністра освіти і науки – керівник...

Державний фонд фундаментальних досліджен…

27-02-2015 Anna - avatar Anna

Державний фонд фундаментальних досліджень оголошує проведення конкурсу Ф65 – конкурс наукових проектів з актуальних проблем гуманітарних наук

Державний фонд фундаментальних досліджень (далі - ДФФД) оголошує проведення конкурсу Ф65 – конкурс наукових проектів з актуальних проблем гуманітарних наук. Всі матеріали направляються до ДФФД за адресою: 01601, МСП, м. Київ,...