Українські вчені пропонують очищати воду за допомогою мікробів

voda ochyshchenya

Українські вчені стверджують, що придумали, як очистити воду від відходів, і від водоростей. Свої проекти вони представили в рамках тематичного заходу Tech Today Hub, повідомляє інформагентство РБК-Україна.

Очищати воду за допомогою мікробів пропонує Інститут мікробіології і вірусології НАН України, який представив одразу дві мікробні біотехнології. Перша призначена для очистки промислових стоків від широкого спектру токсичних металів.

Так, на сьогодні у світі відсутні природоохоронні технології, які забезпечують очищення промислових стічних вод від широкого спектру металів. Але на це здатна мікробна біотехнологія. Її діючою основою є гранульований мікробний препарат, який містить живі мікроорганізми. Коли стічна вода проходить через шар препарату, метали повністю видаляються з неї. При цьому відділяється концентрат цінних кольорових металів.

Мікробну біотехнологію можна застосовувати на гірничодобувних комбінатах (тих, які мають справу з золотом, сріблом), гальванічних і металургійних підприємствах. Вона пройшла промислове випробування на Київському заводі комунального машинобудування. За допомогою 5 кг гранульованого мікробного препарату очищено 2 тонни промислової хромат-вмісної стічної води гальванічного цеху. При спаленні відпрацьованого препарату отриманий корисний продукт – технічний абразив.

Друга технологія, яку представив інститут, очищає стічні води від органічних сполук навіть в такій концентрації, з якою не впораються біологічні очисні споруди. У підсумку виходить екологічно чиста вода.

Мікробна біотехнологія дозволяє з високою ефективністю зменшити вміст розчинних концентрованих органічних сполук з десятків і сотень тисяч до 20-50 мг/л. Її випробування на каналізаційних стоках української антарктичної станції «Академік Вернадський» показало, що концентрація розчинних сполук зменшилася з 10000-20000 мг/л до 50 мг/л.

Однак виробництво і тестування на водах замовника таких мікробів обійдеться в 200 тис. доларів, а доопрацювання - в 100-200 тис. доларів для кожної з технологій.

Українська академія наук запропонувала боротися з «цвітінням» води за допомогою спеціальної вітроаераційної установки (ВАУ), яка насичує воду киснем. Технологія насичення води киснем дешевше, ніж інші технології, що дозволяють вирішити проблему «цвітіння». Установка не залежить від зовнішніх джерел живлення. Вона може самостійно виробляти і накопичувати енергію навіть при невеликому вітрі - 1-15 м/с.

Автори проекту зазначають, що установка вже пройшла всі стадії випробування і її можна впроваджувати на рибогосподарських підприємствах, підприємствах водопостачання, в організаціях. Виробництво і експлуатація установки обходиться в три рази дешевше, ніж вартість доступних у світі аналогів.

Орієнтовна ціна одного примірника - 5-7 тис. доларів. Впровадження системи на працюючому підприємстві займе 6-8 місяців. Установка може використовуватися у водоймах питного, рекреаційного та рибогосподарського призначення.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Стартував конкурсний відбір міст до учас…

27-01-2014 Anna - avatar Anna

Стартував конкурсний відбір міст до участі у міжнародному проекті з енергозбереження.

В Україні стартував відбір міст до участі в проекті «Муніципальна енергетична реформа» Агентства США з міжнародного розвитку. В його рамках провідні міжнародні експерти надаватимуть містам фахову допомогу в розробці конкретних...

Найлегша броня для танків

07-06-2019 Anna - avatar Anna

    На даний момент для обшивки військової техніки використовується важка сталева броня, яка хоч і забезпечує хороший захист, але значно знижує маневреність машин. Рішенням цієї проблеми вже кілька років...

Конкурс спільних українсько-молдавських …

20-03-2013 Anna - avatar Anna

Конкурс з наукових досліджень «Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України – Академія наук Республіки Молдова» на 2014-2015 рр.