Вчені Університету Брауна розробили технологію вирощування мініатюрного мозку з тканини центральної нервової системи. Нова розробка дозволить вченим проводити різні дослідження, не вдаючись до використання для цього мозку тварин.
Університет Брауна опублікував наприкінці минулого тижня докладний опис проекту. Так звані міні-мізки, на відміну від попередніх прототипів, більше підходять для використання в наукових експериментах, оскільки мають властивості реального мозку, зокрема, утворюють в реальному тривимірному просторі нервові зв’язки, так звані, синапси (контакти, які встановлюють нейрони як самостійні сполучення), мають природну щільність і забезпечують проходження електричних сигналів.
Процес створення міні-мозку діаметром в третину міліметра вельми простий і не вимагає великих витрат. В якості вихідного матеріалу використовуються частки мозку миші, витягнуті за допомогою біопсії. На вирощування міні-мозку йде 2-3 тижня. Вартість його вирощування становить всього 25 центів. Штучний мозок складається з різних типів клітин, як гальмівних, так і збуджуючих нейронів, а також гліальних клітин, що виконують опорну і захисну функцію. Термін життя штучного міні-мозку — близько місяця.
Міні-мозок можна використовувати для різних науково-дослідних проектів, включаючи вивчення властивостей стовбурових клітин, тестування нових ліків і трансплантатів нервових тканин.