Математичні методи в галузі розробки новітніх способів шлунково-кишкових анастомозів

Hirurgiya4 лютого 2015 року Департаментом охорони здоров’я міста Києва було організовано й проведено День фахівця (в галузі хірургії).

У заході взяв участь заступник директора Інституту математики НАН України, доктор технічних наук, професор Б.Б. Нестеренко. У своєму виступі він розповів про основні етапи майже сорокарічного співробітництва між українськими математиками й хірургами, яке знайшло відображення у численних спільних друкованих працях. Зокрема, у процесі створення теорії асинхронних паралельних обчислень, що розроблена в Інституті математики НАН України, ефективно використано штучні нейронні мережі.Саме це відкрило шлях як для поглибленого вивчення особливостей перистальтичних рухів при функціонуванні й реконструкції органів травлення, так і для докладнішого дослідження кровоносної системи людини. Б.Б. Нестеренко також наголосив на необхідності подальшого розвитку математичного моделювання для застосування в медицині. Результати плідного використання цього методу в дослідженні основ функціонування та розробці реконструктивних операцій на органах травної системи висвітлено в 7 докторських та 8 кандидатських дисертаціях у галузі медичних наук.

Від організаторів заходу з доповідями виступили доктор медичних наук, професор кафедри хірургії №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Заслужений лікар України, віце-президент Асоціації колопроктологів України О.І. Пойда та доктор медичних наук, доцент В.М. Мельник. Доповідачі підкреслили плідність співпраці з фахівцями Інституту математики НАН України і важливість використання математики для поглибленого вивчення й розробки новітніх способів шлунково-кишкових анастомозів.

По завершенню доповідей відбулася презентація спільної монографії доповідачів «Відновні та реконструктивно-відновні операції на товстому кишечнику».

За матеріалами Відділення математики НАН України

Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Засідання «Елітарної світлиці» на тему: …

19-02-2015 Anna - avatar Anna

Засідання «Елітарної світлиці» на тему: «Академічна наука України у ХХІ ст.: досягнення світового рівня, проблеми та виклики, реформування та вибори»

25 лютого 2015 року о 18 год. у Київському міському Будинку вчителя (вул. Володимирська, 57, третій поверх, велика вітальня, к.308) відбудеться чергове засідання «Елітарної світлиці» на тему: «АКАДЕМІЧНА НАУКА УКРАЇНИ У ХХІ...

SpaceX отправит первый частный космическ…

18-04-2012 Олена - avatar Олена

 Дата первой беспилотной миссии на космическую станцию, которая будет проведена частной компанией, назначена на 30 апреля.

Микола Азаров: "Інновації забезпеча…

25-09-2012 Светлана - avatar Светлана

Застосування конкурентноздатних інноваційних технологій дозволить прискорити економічний розвиток України. Про це заявив Прем'єр-міністр Микола Азаров, спілкуючись з керівниками вітчизняних науково-виробничих об'єднань під час Міжнародного науково-технологічного форуму "Наука, інновації, технології-2012". "Одним...