4 лютого 2015 року Департаментом охорони здоров’я міста Києва було організовано й проведено День фахівця (в галузі хірургії).
У заході взяв участь заступник директора Інституту математики НАН України, доктор технічних наук, професор Б.Б. Нестеренко. У своєму виступі він розповів про основні етапи майже сорокарічного співробітництва між українськими математиками й хірургами, яке знайшло відображення у численних спільних друкованих працях. Зокрема, у процесі створення теорії асинхронних паралельних обчислень, що розроблена в Інституті математики НАН України, ефективно використано штучні нейронні мережі.Саме це відкрило шлях як для поглибленого вивчення особливостей перистальтичних рухів при функціонуванні й реконструкції органів травлення, так і для докладнішого дослідження кровоносної системи людини. Б.Б. Нестеренко також наголосив на необхідності подальшого розвитку математичного моделювання для застосування в медицині. Результати плідного використання цього методу в дослідженні основ функціонування та розробці реконструктивних операцій на органах травної системи висвітлено в 7 докторських та 8 кандидатських дисертаціях у галузі медичних наук.
Від організаторів заходу з доповідями виступили доктор медичних наук, професор кафедри хірургії №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Заслужений лікар України, віце-президент Асоціації колопроктологів України О.І. Пойда та доктор медичних наук, доцент В.М. Мельник. Доповідачі підкреслили плідність співпраці з фахівцями Інституту математики НАН України і важливість використання математики для поглибленого вивчення й розробки новітніх способів шлунково-кишкових анастомозів.
По завершенню доповідей відбулася презентація спільної монографії доповідачів «Відновні та реконструктивно-відновні операції на товстому кишечнику».
За матеріалами Відділення математики НАН України
Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України