У світі з'явився перший "зоопарк" мікробів

probirka   Не так давно в Амстердамі відбулося відкриття першого в світі «зоопарку», експонатами якого є мікроби, віруси та інші види мікробіологічного життя, на частку якого припадає дві третіх від усього обсягу живої матерії на Землі і яке грає одну з основних ролей в процесах, що відбуваються на нашій планеті. Цей зоопарк, який отримав назву «Micropia музей» і на створення якого було витрачено 10 мільйонів євро, знаходиться неподалік від Королівського зоопарку Артіс в Амстердамі, директору якого близько 12 років тому вперше прийшла ідея виставити на загальний огляд живих мікробів.
      «Звичайні зоопарки можуть демонструвати своїм відвідувачам лише невелику частину живого світу нашої планети, представлену тільки великими тваринами, плазунами і птахами» - розповідає Хейг Бальяна, - «Тепер ми маємо можливість ознайомити наших відвідувачів і з чудесами мікроприроди».

     Велика частина музею Micropia являє собою щось на зразок величезної лабораторії, наповненою рядами мікроскопів, пов'язаних з величезними інтерактивними дисплеями. Але в музеї є й справжня лабораторія, зі справжнім лабораторним обладнанням, співробітники якої вирощують різні бактерії в пробірках і чашках Петрі, готуючи, таким чином, нові виставкові експонати.   

     Відвідувачі музею можуть заглянути в цю лабораторію і поспостерігати за діями її співробітників через велике вікно з товстого скла.
    У музеї є безліч цікавих інтерактивних атракціонів. В одній кімнаті, стіни якої є величезними дисплеями, демонструється захоплююча анімація, яка, постійно змінюючи масштаб, показує відвідувачам справжні дива, починаючи з зображення очей людини, потім крихітних кліщів, що живуть на віях і закінчуючи масштабом мікроорганізмів, вірусів і бактерій, що живуть на поверхні тіла вищезазначених кліщів. Також в музеї знаходиться і величезна модель вірусу Ебола, який здобув широку популярність у зв'язку з подіями, які відбуваються зараз в Африці.
     Відвідувачі можуть за допомогою унікального тривимірного мікроскопа, розробленого і виготовленого спеціально для музею Micropia музей, спостерігати за процесами життєдіяльності та відтворення мікроорганізмів різного виду.
      Спеціалізований сканер, поєднаний з великим дисплеєм, може просканувати тіло відвідувача і моментально сказати, скільки, де і яких мікробів живе на тілі цієї людини. А особливо сміливі відвідувачі можуть спробувати атракціон під назвою «Поцілунок-O-Meter», який більш ніж наочно демонструє, скільки мікроорганізмів передається від людини людині при одному поцілунку.
     «Чи знаєте ви, що існує 700 видів мікробів, які живуть у вашому роті? Або 80 видів грибків, які живуть на підошві вашої ноги? Відвідування музею Micropia назавжди може змінити ваше уявлення про навколишній світ »- розповідає Беліан, -« Якщо ми залишимо мікробіологію осторонь від уваги широких мас, зробивши її доступною тільки вузькому колу вузькоспеціалізованих фахівців, інтерес до цієї науки так ніколи і не розвинеться. А в самому найближчому майбутньому людству потрібно дуже багато фахівців у цій галузі, і ці фахівці будуть працювати в  різних областях, починаючи від сільського господарства і закінчуючи проведенням досліджень інших планет і космічних тіл ».

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

September 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Российские венчурные фонды резко активиз…

07-12-2012 Светлана - avatar Светлана

НАИРИТ представила очередной отчет о состоянии отечественного рынка инноваций. Одним из трендов второй половины года стало резкое повышение активности со стороны отечественных венчурных фондов. За август и сентябрь отмечен 78-процентный...

До кінця року Lenovo випустить 40 нових …

07-06-2012 Светлана - avatar Светлана

КИЇВ. 5 червня. УНН. До кінця цього року Lenovo збирається випустити на ринок до 40 нових моделей смартфонів. Про це повідомляють іноземні ЗМІ.

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

28-07-2015 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 24.07.-28.07.2015 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...