7-9 жовтня 2015 року в Інституті сцинтиляційних матеріалів (ІСМ) НАН України (м. Харків) відбулася IV Науково-технічна конференція молодих учених «Люмінесцентні процеси в конденсованих середовищах» «LUMCOS-2015».
Співорганізаторами заходу стали ІСМ НАН України, Рада молодих учених цього ж інституту та Представництво Польської академії наук у Києві. Зокрема, директор Представництва Польської академії наук у Києві професор Генрик Собчук наголосив на наявності значного потенціалу щодо можливостей співпраці між українськими й польськими дослідниками.
У конференції взяли участь понад 50 молодих науковців і запрошених лекторів (провідних фахівців ІСМ НАН України, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та Ґданського університету) з України, Ізраїлю, Польщі, Казахстану й Узбекистану.
Усні та стендові доповіді учасників наукового форуму було присвячено актуальним проблемам дослідження люмінесцентних процесів у конденсованих середовищах, створення люмінесцентних матеріалів, вивчення їх фізико-хімічних властивостей і застосування у сучасних галузях науки і техніки.
Програма конференції «LUMCOS-2015» передбачала також проведення щорічної школи-семінару для молодих учених «Сцинтиляційні процеси та матеріали для реєстрації іонізуючого випромінювання». Особливу увагу учасників семінару привернула доповідь відомого сучасного мистецтвознавця – викладача Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (м.Київ), кандидата філософських наук Ольги Балашової з теми: «Наука та мистецтво: співробітництво на взаємовигідних умовах».
За інформацією НТК «Інститут монокристалів» НАН України
Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України