Ректор ІФНТУНГ: Університет працює над важливою проблемою забезпечення енергетичної безпеки держави через збільшення власного видобутку газу

IF111 березня 2015 року в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ) відбулась прес-конференція ректора професора Крижанівського за участю голови Івано-Франківської ОДА Олега Романовича Гончарука.

6 березня 2015 року відбулося засідання Загальних зборів Національної академії наук України, на якому ректора Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу професора Євстахія Крижанівського було обрано дійсним членом академії по відділенню «Фізико-технічні проблеми матеріалознавства» з присвоєнням звання академіка.

Під час конференції проректор з наукової роботи професор Олег Карпаш зазначив, що сьогодні у світі відбуваються процеси якісної трансформації індустріального суспільства в постіндустріальне. Це проявляється у розвитку нанотехнологій, інформаційних технологій, створенні інновацій, розробці нових унікальних матеріалів. Ключовим інструментом суспільних змін є наука, яка також є однією зі складових, на яких базується університетська освіта. Престижність будь-якого університету, його привабливість залежать саме від результатів наукової діяльності. Стосовно університетів, то ще одним щаблем наукового визнання є членство науковців в Національній академії наук. За все існування НАН України (з 1918 р.), тільки троє професорів-уродженців Івано-Франківської області були удостоєні звання академіка. Цього року на Загальних зборах НАН України ректора нашого університету професора Євстахія Івановича Крижанівського було обрано дійсним членом академії з присвоєнням звання академіка. На сьогоднішній день професор Євстахій Іванович Крижанівський є єдиним в області академіком НАН України.

З присвоєнням звання академіка ректора Євстахія Крижанівського привітав голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації, випускник університету Олег Гончарук: «Мене переповнює гордість за Євстахія Івановича, адже я сформувався і як людина, і як керівник, певною мірою, саме завдяки йому. Для мене сьогодні честь від імені обласної державної адміністрації та всього депутатського корпусу привітати Вас, Євстахіє Івановичу, з таким вагомим досягненням. Нам поталанило, що на теренах нашої області живуть і працюють такі мудрі, обдаровані люди. Більше того, Ви є прикладом справжнього патріотизму, що виражається у Вашій діяльності, спрямованій на розвиток енергетичної безпеки та незалежності України. Тому низько схиляю перед Вами голову і многії Вам, і благії літа!»

У свою чергу, професор Євстахій Крижанівський розповів про свій трудовий і науковий шлях.

Ректор, професор Євстахій Крижанівський разом з колективом поставили завдання зробити все, щоб університет увійшов до числа найкращих ВНЗ. Сьогодні можна з впевненістю сказати, що вдалось досягнути бажаного результату, адже 10 робіт, які виконані за участю науковців ІФНТУНГ, удостоєні найвищої державної наукової нагороди – Державної премії в галузі науки і техніки. Також вдалось справитись з непростим завданням визнання наукових досягнень університету науковою спільнотою України і, зокрема, Національною академією наук України. Сьогодні ІФНТУНГ входить в сімку тих університетів, які мають у своєму штаті академіків НАНУ.

За словами ректора, на сьогодні головним завданням університету є здобуття статусу дослідницького.

«Ми поставили перед собою амбітне завдання, щоб в цілому університет піднявся на найвищу сходинку. У зв’язку з прийняттям нового Закону України «Про вищу освіту» вже чітко визначені критерії для отримання статусу дослідницького університету. В законі написано, що тільки той університет, який забезпечив прорив у певному напрямку науки на державному рівні має право отримати статус дослідницького. На сьогодні ми працюємо над важливою проблемою забезпечення енергетичної безпеки держави через збільшення власного видобутку газу», – зазначив ректор професор Євстахій Крижанівський.

Під час прес-конференції ректор повідомив, що отримав персональне завдання від президента НАН України, академіка Бориса Патона створити і очолити робочу групу, яка б займалась розробкою концепції збільшення власного видобутку природного газу.

Професор Крижанівський відхилив завісу і повідомив, що така концепція вже розроблена і ґрунтується на трьох основних засадах:

1) Багаторічні дослідження геологів підтверджують, що на території України (Дніпровсько-Донецька западина) на глибині 6,5-7 тис. метрів є значні запаси природного газу. Ці запаси потрібно добути. Для цього потрібні техніка, технології і фахівці, чим ми практично повністю забезпечені. Якщо, буде належний інвестиційний клімат, ми зможемо отримувати інвестиції для проведення робіт. Підтвердженням наявності великої кількості вуглеводнів є пробурена свердловина в Полтавській області поблизу с. Семеренки, де на глибині 6,5 тис. м. отримано величезний дебіт газу. В Карпатському регіоні також були проведені відповідні дослідження, які свідчать про перспективність регіону.

2) Потрібно провести переінтерпретацію геологічних даних і відповідних результатів експлуатації старих нафтогазових родовищ. Найстаріші нафтогазові промисли знаходяться на території Івано-Франківської, Львівської областей. Якщо зараз провести аналіз, то побачимо, що раніше ми видобували близько 30% нафти, а 70% залишалось в надрах. Існуючі на той час технології не давали можливості її видобути. Сьогодні на старих родовищах можна використовувати технології інтенсифікації видобутку, наприклад, технологію забурювання горизонтальних стовбурів свердловин. Отже і старі промисли потребують уваги науковців і згодом можуть стати вагомим джерелом природних вуглеводнів.

3) Третій аспект стосується шельфу Чорного моря. Після анексії Криму Російською Федерацією виникли проблеми з отриманням газу, видобутого на українському шельфі (мова йде про Одеське родовище). ІФНТУНГ спільно з Інститутом електрозварювання ім. Є. Патона НАНУ і Національним університетом кораблебудування ім. адмірала Макарова розробили технологію транспортування стиснутого газу за допомогою спеціальних суден та барж. Вже сьогодні Україна готова транспортувати видобутий газ на сушу і в даний час відпрацьовується пілотний проект з реалізації транспортування стиснутого газу за технологією CNG.

На завершення прес-конференції представники ЗМІ та колеги-науковці ще раз привітали ректора Євстахія Крижанівського і побажали йому творчого натхнення у підкоренні нових наукових вершин, успіхів у багатогранній діяльності, удачі та доброго здоров’я.

За інформацією ІФНТУНГ

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Максим Стріха: Участь у програмі «Горизо…

11-01-2016 Олена - avatar Олена

Максим Стріха: Участь у програмі «Горизонт 2020» - це спосіб змінити ландшафт української науки на краще

42 млн. доларів інвестицій надходить на розвиток науки, а 200 млн. доларів – на розвиток політичної діяльності. Потрібно змінювати це співвідношення. Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки України...

Ця пігулка лікує від променевої хвороби

17-12-2015 Олена - avatar Олена

Ця пігулка лікує від променевої хвороби

Вчені з Національної лабораторії Лоуренса в Берклі створили нову групу хімічних сполук, здатних захоплювати для подальшого виведення з організму радіоактивні елементи, повідомляє popular mechanics. В основі ліків лежать елементи під назвою...

Квантова телепортація інформації можлива…

07-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Групі учених із китайського Університету науки і техніки, під керівництвом Ксіео-Хуї Бао, вдалося забезпечити квантову телепортацію інформації на відстань 150 метрів, повідомляє веб-ресурс NNN.