70 юних науковців Дніпропетровщини презентували свої розробки на обласній виставці «Мирний космос»

litachokУчасниками виставки-конкурсу, яка на Дніпропетровщині проходить вже 34-й рік поспіль, стали школярі віком від 9 до 17 років. У день відкриття 70 юних конструкторів і винахідників представили свої роботи у 9 тематичних секціях. Експозиції працюють на базі Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді. Найкращі проекти визначатиме конкурсне журі. Переможці отримають почесні дипломи та подарунки, а також право представляти область на Всеукраїнській першості «Людина, космос і духовність».

Четверокласники з Кривого Рогу, 9-тирічні Антон Русниченко та Андрій Кононенко учасниками виставки стали вперше. У секції «Ракетно-космічна техніка» маленькі дослідники представили свій спільний проект моделі марсіанського космічного модуля «Вулик». Хлопці кажуть, такий корабель може бути запущений вже у найближчі роки, а поки що Антон і Андрій планують працювати над удосконаленням аварійних систем свого космічного шатлу.

«Вулик» створено для першого поселення людей на Марсі та для здобуття там корисних копалин. Наша модель складається з монтажної платформи, блоку космічного модуля «Вулик» і вантажно-транспортного корабля «Пасічник». Для кожного відділення необхідна буде окрема група екіпажу. Треба ще попрацювати над системою аварійного порятунку людей, але запускати модуль можна вже десь у 2020 році», - упевнені розробники.

Їхній більш досвідчений колега, вихованець гуртка космічного моделювання станції юних техніків Жовтневого району Микита Криворотько презентував макет космічного апарату, який може збирати сміття на орбіті. Свою розробку юний конструктор вважає вдосконаленням англійських пристроїв і сподівається, що його проект може бути втілений в Україні.

«Мій ракетний комплекс має назву «Україна», і я пропоную виготовляти всі необхідні деталі та до нього на потужних підприємствах саме України. Я знаю, що до цього часу космічні комплекси для утилізації сміття не розроблялися. Лише в Англії виготовляли спеціальні маленькі пристрої для цього. Мені спало на думку, що можна виготовити ракету, яка б збирала такі пристрої і викидала їх на орбіту. Там ця техніка зможе виконувати свою роботу з утилізації сміття», - розповідає Микита Криворотько.

Загалом учасники виставки-конкурсу «Мирний космос» захищали свої проекти у 9 номінаціях. Зокрема, «Ракетно-космічна техніка», «Космічна біологія та медицина», «Космічна фізика та астрономія», «Глобальні проблеми людства», «Екологія та космонавтика», «Програмування та обчислювальна техніка», «Людина, духовність і Всесвіт», «Історія розвитку авіації і космосу» та «Космічні наукові дослідження».

Переможців у кожній секції обере конкурсне журі. Усі призери отримають почесні дипломи та відзнаки. Крім того, троє авторів найкращих робіт представлятимуть Дніпропетровщину на Всеукраїнському конкурсі «Людина, космос і духовність».

За інформацією департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Питання бюджетного фінансування НАН Укра…

17-02-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

27-го січня 2012 р. відбулось розширене засідання Президії НАН України, на яке, окрім членів Президії, зібрались також  директори науково-дослідних інститутів НАН України для того, щоб детально обговорити стан та...

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №21-22 (2012)

18-06-2012 Олена - avatar Олена

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №21-22 (2012)

Наука сьогодні №21-22 (2012) скачати Видання «Наука сьогодні». Періодичність: двічі на місяць. Метою журналу є забезпечення оперативною інформацією про події, здобутки, досягнення у сфері фундаментальних і прикладних наук, високих технологій як управлінських...

Стартував конкурсний відбір міст до учас…

27-01-2014 Anna - avatar Anna

Стартував конкурсний відбір міст до участі у міжнародному проекті з енергозбереження.

В Україні стартував відбір міст до участі в проекті «Муніципальна енергетична реформа» Агентства США з міжнародного розвитку. В його рамках провідні міжнародні експерти надаватимуть містам фахову допомогу в розробці конкретних...