28 листопада 2013 року за ініціативи Харківської обласної державної адміністрації, Харківської міської ради та Харківського національного університету радіоелектроніки на території комплексу Superior Golf & Spa Resort відбувся Міжнародний форум «Kharkiv-IT».
Форум об'єднав IТ-підприємців, венчурних інвесторів, «бізнес-ангелів» і розробників інноваційних проектів. Він став унікальним комунікаційним майданчиком для учасників бізнес-IT-спільноти, представників органів державної влади і талановитих Start-Up. Головним завданням Форуму була демонстрація інтелектуального потенціалу IT-компаній, виявлення команд фахівців, здатних самостійно вести розробку IT-продуктів і створювати Start-Up за 12 напрямками, які склали 12 номінацій конкурсу «Харків-IT»:
- Кращий проект у сфері мобільних додатків;
- Кращий проект у сфері хмарових обчислень;
- Кращий проект у сфері програмно-апаратних комплексів систем автоматизації та робототехніки;
- Кращий проект у сфері систем навчання;
- Кращий проект у сфері геоінформаційних систем та інформаційного забезпечення транспорту;
- Кращий проект у сфері WEB Х.0, електронної комерції та електронного документообігу;
- Кращий проект у сфері IT-безпеки;
- Кращий проект у сфері IT-охорони здоров'я;
- Кращий проект у сфері ігрової індустрії;
- Кращий проект у сфері розпізнавання, обробки, відтворення тексто-графічних і аудіовізуальних даних;
- Кращий проект у сфері інструментальних засобів розробки програмного забезпечення і систем;
- Кращий проект у сфері інформаційно-телекомунікаційних систем.
Рішення про проведення конкурсу інноваційних проектів «Харків-IT» було прийнято на засіданні регіонального кластера «Інформаційно-комунікаційні технології» (ІКТ) 26 червня. Залучення учасників та організаційно-технічні питання були покладені на Науковий парк «Радіоелектроніка та інформатика» (НП РЕІ), створеного в 2012 році при Харківському національному університеті радіоелектроніки (ХНУРЕ), який є активним учасником кластера ІКТ.
Конкурс інноваційних проектів «Харків-IT» проходив з 1 липня до 28 листопада та викликав великий інтерес не тільки у фрілансерів і стартап-команд харківських ВНЗ, але й великих IT-компаній, що бажають продемонструвати наявні напрацювання та перспективні ідеї.
На базі ХНУРЕ було створено робочу групу організаційного комітету конкурсу, яка забезпечила збір, обробку інноваційних проектів і організувала їх підготовку для експертизи в експертній раді Конкурсу.
Окрім визначення проектів-переможців, на форумі проведені панельні дискусії: «Як задовольнити IT-бізнес у висококваліфікованих кадрах?» та «Участь підприємств кластера інформаційно-комунікаційних технологій у проекті «Smart Region», ключовими спікерами в яких виступили провідні фахівці міжнародних IT-компаній та харківських вищих навчальних закладів. Після панельних дискусій було організовано проведення персональних ділових переговорів фіналістів конкурсу «IT-Kharkiv» з потенційними інвесторами.