Вчені з Японії розробили метод, завдяки якому можна визначити наявність вірусу Ебола в організмі людини за 30 хвилин, повідомляє Франс Прес.
Розробка належить професору Дзіро Ясуда (Дзіро Ясуда) з Університету Нагасакі і його команді.
Новий метод набагато дешевше, ніж існуючий, і дозволяє визначити наявність вірусу протягом 30 хвилин замість необхідних раніше кількох годин.
Існуючий спосіб полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), складається з трьох циклічно повторюваних реакцій по 20-30 циклів, при якому зразки по черзі нагріваються і охолоджуються, і займає цей процес близько двох годин. За словами Ясуда, його команда розробила так званий праймер - фрагмент РНК (рибонуклеїнова кислота, що є однією з трьох основних макромолекул, що містяться в клітинах всіх живих організмів), який посилює гени Ебола в зразках пацієнта.
Після цього вчені отримують зразок ДНК, що містить штам Ебола, який нагрівають до 60-65 градусів. Якщо зразки стають мутними протягом 30 хвилин, то це означає наявність вірусу в організмі людини.
«Новий метод простіший і може використовуватися в країнах, де обладнання для проведення тестів недоступно», - заявив Ясуда. Він також додав, що для нового методу «потрібно невеликий нагрів від акумуляторної батареї, а вся система коштує кілька сотень доларів», які постраждалі країни в змозі витратити на її придбання.
За даними всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у світі зафіксовано понад 3 тисячі випадків зараження вірусом Ебола, з них 1552 - із смертельним результатом.
ВООЗ побоюється, що число тих, що заразилися може перевищити найближчим часом планку в 20 тисяч. Випадки захворювання раніше були зафіксовані в Ліберії, Сьєрра-Леоне, Гвінеї, Нігерії, Демократичній Республіці Конго і Сенегалі. Лікування лихоманки Ебола або ефективної вакцини проти неї поки не існує.