Тернопільські вчені сконструюваии інноваційний пристрій, який допоможе пацієнтам, передусім дітям, котрі зазнали важких опіків. Пристрій отримав назву - електродерматом.
Електродерматом оснащений високоточною ріжучою головкою одноразового використання та не має аналогів у світі. Інструмент незамінний під час лікування хворих з глибокими опіками великої площі і вкрай необхідний для відновлення втраченого шкірного покриву у тяжкообпечених дітей. З його появою на вітчизняному ринку в українських трансплантологів з’явилась можливість проводити забір ультратонких, від 0,06-до 0,1 мм клаптиків шкіри для пластики опікових ран. Автором винаходу є доцент кафедри загальної хірургії, кандидат медичних наук Тернопільського державного медуніверситету Андрій Ковальчук.
Крім того, унікальне медичне обладнання дозволяє брати шматочки шкіри під час проведення пластичних операцій у хворих з косметичними дефектами. Інноваційне медичне устаткування з Тернополя для забезпечення високотехнологічного процесу трансплантації шкіри у тяжкообпечених хворих захищене чотирма патентами.
Наукова розробка з Тернополя відзначена на цьогорічному Міжнародному науково-технологічному форумі «Наука, інновації, технології - 2013» у Києві.
Новинкою зацікавилися кілька провідних медичних компаній країн Євросоюзу. Одна із них, що спеціалізується на виробництві ріжучого інструментарію для трансплантації шкіри, сприяла тому, що винахід було презентовано на спеціалізованому міжнародному конгресі у Гаазі.